PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Oferta na budowę planetarium w Gdańsku dwukrotnie wyższa niż oszacował zamawiający

18.12.2018

W przetargu na budowę planetarium na Górze Gradowej w Gdańsku wpłynęła tylko jedna oferta. Konsorcjum zaproponowało zrealizowanie inwestycji za kwotę dwukrotnie wyższą niż przewiduje zamawiający. Koszt budowy oszacowany jest na ok. 21 mln zł, z czego większość pochodzi z funduszy unijnych. Zamawiający ma teraz 30 dni na analizę oferty.

W ocenie kierownika Działu Inwestycji Hevelianum, Iwony Kopani przyczyną takiej sytuacji jest wzrost ceny towarów i usług oraz braki wykwalifikowanych pracowników budowlanych. Przyznała, że trudności na rynku inwestycji budowlanych obserwowane są już od dłuższego czasu.

Podziemne planetarium na Górze Gradowej w Gdańsku ma powstać w oparciu o rozbudowę obiektu Kaponiery Południowej. Celem inwestycji jest poszerzenie oferty naukowej i edukacyjnej Hevelianum oraz stworzenie kolejnej atrakcji turystycznej w mieście.

– Interdyscyplinarna jednostka, jaką jest Hevelianum, dzięki planetarium zyska możliwość wzbogacania oferty i dalszego rozwoju – mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum. – To realizacja kolejnego etapu zagospodarowania Góry Gradowej oraz rozbudowy Hevelianum, miejsca o ogromnych walorach historycznych i edukacyjnych.