PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Planetarium mobilne w soboty i niedziele maja

11.05.2019

Maj to miesiąc, w którym Hevelianum uruchomiło kolejny sezon mobilnego planetarium „Stellaeburgum”. W programie seansów organizowanych dla osób indywidualnych znajdują się specjalne weekendowe propozycjedla rodzin z dziećmi od 5 roku życia. Nie zabraknie także seansów dla miłośnikow kosmosu, którzy będą mogli podziwiać zjawiska nocnego nieba, słońce i planety.

Bilety:stacjonarnie (recepcja), online (bilety.hevelianum.pl)
Kontakt: recepcja@hevelianum.pl

Małe ABC
11, 18, 25 (sobota) maja / 11:00, 13:00, 15:00
8 zł / osoba
od lat 5
30 min.

Jak znalazły się na Ziemi kosmiczne odłamki? Ile kolorów ma tęcza? Czy w ciągu dnia może nagle zrobić się ciemno? Zapraszamy w niezwykłą podróż po Ziemi… i nie tylko!

Słoneczna wędrówka
12, 19, 26 (niedziele) maja / 11:00, 13:00, 15:00
8 zł / osoba
od lat 9
30 min.

Jest głównym źródłem energii na Ziemi, co sekundę traci 4 miliony ton  swojej masy, a część ludzi, patrząc na nie, mimowolnie kicha… To Słońce! Podczas pokazu przyjrzymy mu się dokładnie oraz zbadamy jego wędrówkę na tle pewnych wyjątkowych gwiazdozbiorów.

Planetarium mobilne dla grup szkolnych

Grupy szkolne zaparszamy za pokazy astronomiczne w planaterium mobilnym od worku do piątku. Seanse będą realizowane do 19 czerwca 2019 roku: