Edycja 2022 już pod nowym adresem: www.astrocamera.pl

 

Click for English language version 

Jesteśmy na Instagramie:       

 

Nie sława, lecz dzieło świadczy o tym, co zostało dokonane.
– Jan Heweliusz

AstroCamera to coroczny konkurs organizowany przez Hevelianum. Dotyczy astrofotografii i jest dedykowany miłośnikom astronomii oraz amatorom fotografowania.

Idea Konkursu narodziła się w 2011 roku, który ogłoszony był Rokiem Jana Heweliusza ze względu na jego 400. rocznicę urodzin. Heweliusz, patron Hevelianum, to  gdański astronom i artysta, który z wielką pasją i poświęceniem rejestrował w najmniejszych szczegółach ważne zjawiska astronomiczne: zaćmienia, komety, plamy słoneczne. Był twórcą najdokładniejszych map Księżyca.

Pierwsza edycja Konkursu została ogłoszona 28 stycznia 2011 roku. Tradycyjnie już, tego dnia ogłaszane są kolejne.

Od ogłoszenia AstroCamery 2011 minęło już 10 lat, za nami 8 edycji (konkurs nie odbył się w roku 2016 i 2017). W tym czasie ewoluował do rangi międzynarodowego, dzięki czemu do tej pory z całego niemal świata dotarło do nas około dwóch tysięcy niesamowitych zdjęć nieba!

Potencjał i wyobraźnia naszych laureatów zaskakuje nas za każdym razem. Liczymy, że również w tym roku zabierzecie nas w kolejną podróż marzeń.

Tym samym mamy zaszczyt ogłosić IX edycję konkursu AstroCamera 2021!

Magdalena Więcek-Olszewska,
Przewodnicząca Jury

 

A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne?
– Mikołaj Kopernik

Patronat honorowy:

                Logo PTMA

Patronat artystyczny:

Patronat medialny:

      

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close