Różne drzwi wiodły nas w Kosmos.
Gdyby nie było tych, nie byłoby i moich prowadzących
ze statku w otwartą przestrzeń kosmiczną.
Aleksiej Leonow (1934–2019),
Słowa te wypowiedział tuż przed tym, gdy jako pierwszy człowiek
wyszedł w otwartą przestrzeń kosmiczną, 18 marca 1965 roku.

 

Idea konkursu W Stronę Gwiazd narodziła się w 2019 roku dzięki Tygodniowi Kosmosu, którego temat przewodni brzmiał wówczas: „Księżyc: Brama do gwiazd”. Żyjemy w dobie, gdy powracamy do wielkich misji kosmicznych. Światowe agencje kosmiczne intensywnie pracują, by człowiek wrócił na Księżyc, aby następnie ruszyć w kierunku czerwonej planety – Marsa. Równolegle wysyłane są sondy i łaziki, by poznać niezbadane miejsca w naszym własnym Układzie Słonecznym. W Polsce także intensywnie rozwija się sektor kosmiczny, który – choć mniej powszechnie znany – to cały czas poszukuje pracowników. Jest to zatem idealny moment, by przez zainteresowanie wielkimi wydarzeniami w świecie astronautyki, zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na możliwość pracy przy wielkich, jak i mniejszych misjach kosmicznych.

Szczegóły dotyczące nagród

Zapraszamy do zapoznania się z jury konkursu

Kontakt ws. konkursu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close