„Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to,
co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach.”

Stanisław Lem (1921–2006),
cytat z książki pt. ”Fiasko”

 

Idea konkursu W stronę gwiazd narodziła się w 2019 roku przy okazji obchodów „Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej”, którego temat przewodni brzmiał: „Księżyc: Brama do gwiazd”. Żyjemy w dobie wielkich misji kosmicznych. Światowe agencje kosmiczne intensywnie pracują, by człowiek wrócił na Księżyc, aby następnie ruszyć w kierunku czerwonej planety – Marsa. Równolegle wysyłane są w kosmos liczne sondy i łaziki, których celem jest odkrycie tajemnic w naszym własnym Układzie Słonecznym. Również w Polsce intensywnie rozwija się sektor kosmiczny, który to – choć mniej powszechnie znany – cały czas poszukuje pracowników. Jest to zatem idealny moment, by przez zainteresowanie wielkimi wydarzeniami w przestrzeni kosmicznej, zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na możliwość pracy przy wielkich, jak i mniejszych misjach kosmicznych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close