Design-based research jako metoda edukacyjna może być rozumiana zarówno jako projektowanie doświadczenia badawczego mającego na celu rozwiązanie określonego problemu czy zweryfikowania postawionej hipotezy, jako projektowanie rozwiązania problemu dotyczącego życia codziennego przy użyciu wiedzy naukowej i jego weryfikacji, jako udział w badaniach naukowych w celu poznania cyklu procesów towarzyszących pracy naukowej lub jako wykorzystanie wyników badań naukowych w celu samodzielnego wypracowania teorii naukowej. Bez względu jednak na charakter design-based research oparta jest na naukowej pracy projektowej, tworzeniu hipotez lub rozwiązań, ich testowaniu i weryfikacji, dokonywaniu refleksji, udoskonalaniu i tworzeniu finalnego rozwiązania mającego oparcie naukowe i walor praktyczny. Celem warsztatów jest przedstawienie sposobów implementacji metody w warunkach szkolnych zarówno w edukacji matematycznej, jak i w ujęciu interdyscyplinarnym. Uczestnicy poznają przykłady zastosowania metody, a także wcielą się w role projektantów zastosowań design-based research w różnych jej ujęciach.

Wróć do aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close