Neuronauka pozwala na precyzyjne określenie zarówno źródeł motywacji do uczenia się, jak i czynności, w których uczenie się przebiega najbardziej optymalnie. Jednymi z metod, które wydają się wychodzić naprzeciw wymaganiom mózgowych procesów motywacji oraz uczenia się, są metody oparte na grach. Bez względu czy jest to grywalizacja (gamification) czy uczenie oparte na grach (game-based learning), każda z nich posiada liczne walory motywacyjne, jak i optymalizujące uczenie się, pod warunkiem jednak właściwej ich konstrukcji, proporcji pomiędzy zabawą a nauką oraz zasad i formy rozgrywki. Podczas webinarium dowiemy się dlaczego uczenie przebiega wydajnie, kiedy towarzyszy mu granie i w jaki sposób w różnych warunkach zastosować różne rodzaje uczenia opartego na grach.

Wróć do aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close