Obywatele Rosji i Białorusi zostają wyłączeni z udziału w międzynarodowym konkursie astrofotograficznym AstroCamera. Hevelianum, organizator konkursu, zmienił regulamin. To akt solidarności z narodem ukraińskim i gest opowiedzenia się po stronie wartości leżących u podstaw Europy.

Przerażeni rozmiarem tragedii, jaka spotyka naszych sąsiadów z Ukrainy, nie możemy pozostać obojętni na krzywdę wyrządzaną im przez wojska wysłane przez Putina i Łukaszenkę. W geście protestu zdecydowaliśmy się symbolicznie zamknąć niebo dla astrofotografów z Rosji i Białorusi. Od dzisiaj ich prace nie będą stawały do rywalizacji w międzynarodowym konkursie AstroCamera. Wprowadziliśmy już stosowne zapisy do regulaminu – informuje Paweł Golak, dyrektor Hevelianum.

AstroCamera to coroczny konkurs organizowany przez Hevelianum. Dotyczy astrofotografii i jest adresowany do miłośników astronomii oraz amatorów fotografowania. Pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku. Z upływem lat konkurs ewoluował do rangi międzynarodowego, dzięki czemu może się już poszczycić mniej więcej dwoma tysiącami niesamowitych zdjęć nieba z całego świata.

Zgłoszenia do edycji 2022 przyjmowane są do 27 kwietnia bieżącego roku.

www.astrocamera.pl

Wróć do aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close