Hevelianum – wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska, gdzie historia splata się z nowoczesnością.

O tym właśnie, w sobotę 15 lutego, w najnowszym odcinku audycji „Jedyne takie miejsce” w Jedynka – Program 1 Polskiego Radia prowadząca Sława Bieńczycka rozmawiała z naszym zespołem.

Paweł Golak, dyrektor Hevelianum, opowiedział o adaptacji XIX-wiecznych fortyfikacji w centrum nauki oraz o rewitalizacji zabytkowego Domu Zdrojowego, a także o najpiękniejszym widoku na panoramę Gdańska z Góry Gradowej.

Monika Mikołajczyk zastępczyni kierownika Działu Edukacji i Popularyzacji Nauki, przybliżyła postać Jana Heweliusza – genialnego gdańszczanina i patrona Hevelianum, oraz jego żony Elżbiety – pierwszej polskiej astronomki.

Agnieszka Józefowicz, specjalistka ds. edukacji matematyczno-fizycznej, zabrała nas w podróż po wystawie „Dookoła Świata”, gdzie na dwóch kondygnacjach Koszar Schronowych można zwiedzić cały świat w zaledwie kilka chwil.

Krzysztof Kucharski z Garnizon Gdańsk, ubrany w tradycyjny strój Żołnierza Gdańskiego z roku 1769, opowiedział o historii fortu oraz wydarzeniach historycznych organizowanych we współpracy z naszym centrum.

Bogna Pazderska, specjalistka ds. naukowych w zakresie astronomii, opowiedziała o najbliższych wydarzeniach w Hevelianum związanych z tym, co się obecnie dzieje na niebie i w przestrzeni kosmicznej, oraz o wystawach „Z Energią” i „Łamigłówka”.

Agnieszka Rek, główna specjalistka ds. projektów edukacyjnych i popularnonaukowych, zapowiedziała nasze nadchodzące plenerowe wydarzenia.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy! Posłuchaj TUTAJ

 

Wróć do aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close