majówka z Hevelianum

Szkielety dinozaurów, seanse w mobilnym planetarium dla dzieci i dorosłych, uroczyste podniesienie flagi Polski i flagi Unii Europejskiej, zwierzaki cudaki na drukarkach 3D i nadmorskie terenówki przyrodnicze. Hevelianum zaprasza już od 29 kwietnia do spędzenia majówki na Górze Gradowej i w Domu Zdrojowym w Brzeźnie.

Co roku, w okresie wiosenno-letnim, na głównym placu Hevelianum, zwanym majdanem, pojawia się mobilne planetarium. Konstrukcja już stoi, co zwiastuje nadchodzącą majówkę, która w obu lokalizacjach Hevelianum będzie trwała od 29 kwietnia do 3 maja.

W tym czasie na Górze Gradowej interaktywne wystawy stałe będą otwarte dla zwiedzających codziennie od godz. 10:00 do 18:00. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat, wraz z opiekunami, będą mogły odwiedzić Kreatywny Plac Zabaw, gdzie na odkrycie czekają szkielety dinozaurów. W mobilnym planetarium do obejrzenia będzie naukowy seans „Explore”, o podróżach na Marsa i ludzkich odkryciach zmieniających świat, a na młodszych widzów czeka nowy, nieprezentowany dotąd w Hevelianum film „Magiczny globus”, którego główna bohaterka Mia przypadkowo odkrywa tajemniczą machinę astronomiczną… 1 maja o godz. 10:00 zostanie podniesiona flaga europejska upamiętniająca wstąpienie Polski do Unii Europejskiej, a 2 maja o 12:00 – flaga państwowa z okazji Dnia Flagi. Obie uroczystości odbędą się przy maszcie na głównym placu Hevelianum, przy akompaniamencie carillonu mobilnego.

„Botaniczna majówka” to z kolei propozycja na spędzenie czasu w malowniczym otoczeniu Domu Zdrojowego, nadmorskiej filii Hevelianum. Codziennie o godz. 10:00 przewodnik-biolog zabierze chętnych na spacer w poszukiwaniu sezonowych roślin o niezwykłych właściwościach. Natomiast dla spragnionych nowinek technologicznych czekają rodzinne warsztaty „Zwierzaki cudaki”. Drukarki 3D wydrukują nawet najbardziej niezwykłe modele zwierząt według pomysłu uczestników zajęć. Zwierzaka-cudaka będzie można zabrać do domu.

Bilety: www.bilety.hevelianum.pl

Program Hevelianówki
29 kwietnia – 3 maja

Gdańsk Śródmieście, Góra Gradowa, ul. Gradowa
godziny otwarcia wystaw: 10:00-18:00

Tropem Dinozaurów – warsztaty na Kreatywnym Placu Zabaw
10:30, 12:00, 13:30 | 3-6 lat | 25 zł/dziecko + 5 zł/opiekun
Chociaż  wymarły aż 66 milionów lat temu, to wciąż wzbudzają duże zainteresowanie. Mowa o dinozaurach. Dowiecie się, co było w ich menu, czy miały pióra, jakich były rozmiarów i które z nich miały zdolność termoregulacji. A to wszystko dzięki wysiłkom paleontologów poszukujących skamielin. Podczas warsztatów Wy również weźmiecie udział w mini wykopaliskach i złożycie model szkieletu, by poznać szczegółową budowę dinozaura.

NOWOŚĆ! Magiczny globus – seans w mobilnym planetarium
10:30, 12:30 | 5-12 lat | 15 zł/ulgowy, 20 zł/normalny
Na wakacjach u swojego dziadka mała Mia przypadkowo odkrywa tajemniczą machinę astronomiczną, która posiada moc zmieniania pór. Mia za namową wuja wykorzystuje zdolności machiny i… Sami zobaczcie, co się dalej działo!

Explore – seans w mobilnym planetarium
14:30 | dorośli i dzieci 9+ | 15 zł/ulgowy, 20 zł/normalny
Fabuła filmu skupia się wokół ludzkich podróży na Marsa, jednocześnie prezentując i wyjaśniając szerokie spektrum zagadnień naukowych. Wykorzystując prawa naukowe, film pokazuje w jaki sposób osiągnięcia pojedynczych osób potrafią zmienić świat i jak wiele im zawdzięczamy. Specjalnie skomponowana do filmu muzyka podkreśla walory artystyczne pokazu.

1 maja – rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej
10:00 | Podniesienie flagi europejskiej przy akompaniamencie carillonu mobilnego

2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
12:00 | Podniesienie flagi państwowej RP przy akompaniamencie carillonu mobilnego

Gdańsk Brzeźno, Dom Zdrojowy, ul. Zdrojowa

NOWOŚĆ! Botaniczna majówka – terenówki przyrodnicze
10:00 | dorośli i dzieci 7+ | 20 zł/ulgowy, 25 zł/normalny; z Kartą Mieszkańca – 10/15 zł
Przewodnik zabierze Was na spacer po parku w Brzeźnie w poszukiwaniu sezonowych roślin. W zależności od napotkanych okazów, poznacie ich niezwykłe właściwości. Niektóre z nich mogą stać się składnikiem pysznego posiłku, inne wręcz przeciwnie… W nadmorskich okolicznościach przyrody poznacie wiele fascynujących faktów ze świata roślin. Zapraszamy do wspólnej wędrówki! Warto ubrać się odpowiednio do warunków atmosferycznych. Czas trwania: ok. 1,5 godz. Miejsce zbiórki: plac przed głównym wejściem do Domu Zdrojowego.

Zwierzaki Cudaki – warsztaty rodzinne
10:00, 12:00, 14:00 | dorośli i dzieci 7+ | 20 zł/ulgowy, 25 zł/normalny
Wspólnie stworzymy modele niezwykłych zwierząt i za pomocą drukarek 3D powołamy je do życia. Będzie mnóstwo nowoczesnej technologii i zabawy. Podczas warsztatów dowiecie się też jak zwierzaki przystosowują się do życia w otaczającym je środowisku i poznacie zaskakujące umiejętności niektórych z nich. Każdy z uczestników będzie mógł zabrać wykonanego przez siebie zwierzaka-cudaka do domu.

 

Patronat

     

Wróć do aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close