Trudna sytuacja epidemiologiczna w kraju i wytyczne ministerialne, zobligowały Hevelianum do zamknięcia wystaw od soboty, 7 listopada do 29 listopada włącznie. Dotyczy to także wszystkich aktywności stacjonarnych. Nie oznacza to jednak, że placówka wstrzymuje działalność.

– W ciągu ostatnich miesięcy stawialiśmy silnie na działalność i swoją obecność online, więc mamy już pewne doświadczenie. Od soboty zamykamy przestrzenie wystaw dla zwiedzających, ale jednocześnie przenosimy naszą dzielność programową do internetu. Mam nadzieję, że zostaniecie Państwo z nami, korzystając z naszej oferty poprzez nową stronę internetową i media społecznościowe. W wolnych chwilach zapraszam Państwa na spacer po naszych rozległych terenach parkowych. Opiekunów psów zapewniam, że ich pociechy znajdą tu swoje chwile szczęścia – mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum.

Już w najbliższą sobotę, 7 listopada o godz. 10:00 rozpocznie się cykl na YouTube i Facebooku – Góra Gradowa w odcinkach. Czytamy książkę Jana Daniluka. Publikację wydaną przez Hevelianum, w każdą sobotę, czytają zaproszeni goście związani z Gdańskiem. Trwają również przygotowania do symbolicznych obchodów Święta Niepodległości Online, które będzie można oglądać na stronie gdansk.pl. Hevelianum szykuje śpiewnik patriotyczny do pobrania i wydruku na domowej drukarce. Przygotowywany jest kolejny odcinek cyklu Nauka Mówi – rozmów z popularyzatorami nauki (do tej pory gośćmi byli dr Wojciech Glac czy Przemysław Staroń) na współcześnie istotne tematy. Nagrania są dostępne bez ograniczeń na YouTube.

Choć wystawy Hevelianum pozostaną w listopadzie zamknięte, to rozległe tereny parkowe będą dostępne dla spacerowiczów. O tej porze roku warto je odkryć w zupełnie innych barwach i przy okazji oznaczyć się na instagramowym zdjęciu z widokiem na panoramę miasta.

 

Więcej informacji o ofercie online:

hevelianum.pl

fb.com/hevelianum

www.youtube.com/user/centrumhewelianum

www.instagram.com/hevelianum

Wróć do aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close