W czwartek, 21 stycznia, serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej ogłosił wyniki ogólnopolskiego konkursu „Popularyzator Nauki 2020”. Wśród laureatów znalazło się gdańskie Hevelianum, które zwyciężyło w kategorii „Instytucja”.

„Popularyzator Nauki” to najstarszy w Polsce konkurs nagradzający uczonych, ludzi mediów, instytucje oraz społeczników, których pasją jest dzielenie się wiedzą w sposób przystępny dla każdego. Organizowany jest od 16 lat przez serwis Nauka w Polsce – PAP oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, obecnie – Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wśród laureatów minionych edycji są m.in.: filozof przyrody ks. prof. Michał Heller, popularyzator astronomii Karol Wójcicki, duet „Crazy Nauka”, twórcy portalu „Nauka o klimacie” czy Centrum Nauki Kopernik. Hevelianum, w kategorii „Instytucja” rywalizowało w tym roku z wrocławskim Hydropolis i Stowarzyszeniem Demagog z Katowic.

– Jestem niezwykle dumny, że Hevelianum może dziś dołączyć do tego zacnego grona. Jesteśmy wszyscy edukatorami, ale też pasjonatami, tego co robimy w pracy. Nagroda „Popularyzator Nauki” dodaje nam skrzydeł do odkrywania kolejnych naukowych zagadek i opowiadania o nich naszym odbiorcom. – mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum. – Informacja o tak ważnej nagrodzie przychodzi do nas w symbolicznym czasie – w przededniu obchodów 410. rocznicy urodzin naszego patrona Jana Heweliusza, słynnego astronoma, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli świata nauki XVII wieku… – dodaje.

Oferta Hevelianum to m.in. interaktywne wystawy matematyczno-przyrodnicze, rozmowy online z naukowcami, ekspertami i popularyzatorami nauki, wykłady młodych naukowców, serie filmów prezentujących spektakularne doświadczenia naukowe, zajęcia w niestandardowy sposób uwzględniające szkolne podstawy programowe, konkursy astronomiczne, w tym międzynarodowy AstroCamera dla amatorów astrofotografii, czy wydarzenia plenerowe z nauką na pierwszym planie. Instytucja zlokalizowana na Górze Gradowej, z piękną panoramą Gdańska, to jednak nie tylko centrum nauki. To także idealna przestrzeń do przyjemnego spędzania wolnego czasu, spacerów wśród zabytkowej architektury i relaksu w otoczeniu zieleni. W trudnym czasie związanym z pandemią koronawirusa, Hevelianum przeniosło swoją popularyzatorską działalności do internetu. Ofertę można śledzić na stronie www.hevelianum.pl oraz w mediach społecznościowych.

Więcej informacji o wynikach konkursu: http://bit.ly/39MmRJk

Hevelianum. Cała przyjemność w odkrywaniu!

Hevelianum to miejsce, w którym można spotkać się nauką i poznać ciekawą historię. Oferta jest jednak szersza – goście mają również okazję do tego, by spędzić czas w przyjemny sposób i zrelaksować się. Po wyjściu zostaje wspomnienie dobrej zabawy i wiedza, którą się zdobyło. Odkrywać można nie tylko ofertę Hevelianum, ale również samą lokalizację oferującą wspaniałe widoki i możliwość rekreacji w pięknym otoczeniu.

Wróć do aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close