Podnosimy temperaturę w mieście!

Jaką temperaturę ma ciekły azot? Czy za pomocą banana da się wbić gwoździa? Czy nadmuchany balon zmieści się do małej szklanki? O tym przekonają się uczestnicy Pikniku Nauki Fahrenheita 29 maja na Górze Gradowej. Do miasteczka naukowego zapraszają Uczelnie Fahrenheita – Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański – oraz Hevelianum. W programie m.in. science show, spektakl teatralny, zajęcia sportowe i zabawy dla najmłodszych. Wstęp wolny!

Patronem Pikniku jest Daniel Gabriel Fahrenheit, który urodził się 24 maja 1686 roku w Gdańsku, jeden z najważniejszych i najsłynniejszych naukowców pochodzących z naszego miasta. Wynalazł m.in. termometr rtęciowy i stworzył skalę temperatur do dziś używaną w krajach anglosaskich.

Z koszyka piknikowych atrakcji na Górze Gradowej wybiorą coś dla siebie odwiedzający w każdym wieku. Starsi będą mogli na przykład wykonać pomiar glukozy i cholesterolu we krwi lub badanie USG płuc, a najmłodsi wcielą się w rolę lekarzy i lekarek w Szpitalu Pluszowego Misia. Piknik Nauki Fahrenheita to zatem doskonała okazja, żeby już zacząć świętowanie Dnia Dziecka!

Temperaturę odwiedzającym podniosą wykłady popularnonaukowe, eksperymenty oraz widowiskowe science show. Wystawcy w ponad 40 namiotach tematycznych będą się dzielić wiedzą z zakresu medycyny, nauk ścisłych czy ekologii.

Po zaspokojeniu głodu naukowych atrakcji, będzie można skorzystać z bogatej oferty strefy gastronomicznej, czy po prostu zrelaksować się zasiadając w plażowym koszu. Piknik zakończy spektakl teatralny inspirowany Danielem Fahrenheitem.

Wstęp na teren wydarzenia oraz udział we wszystkich aktywnościach jest bezpłatny! Wystawy Hevelianum będą płatne według standardowego cennika.

Szczegółowy program dostępny jest na faru.edu.pl/piknik

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Pomorskiego.

_______________________

Piknik Nauki Fahrenheita
29 maja 2022
11:00-18:00
główny plac Hevelianum, ul. Gradowa 6
wstęp wolny

Wróć do aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close