Zgodnie z decyzją Rządu, muzea i galerie sztuki mogą ponownie rozpocząć działalność od 1 lutego. Hevelianum otwiera się dla zwiedzających we wtorek, 2 lutego. Wystawy oraz przestrzenie warsztatowe zostały dostosowane do funkcjonowania w reżimie sanitarnym.

Wszystkie wystawy Hevelianum – Dookoła Świata, Łamigłówka, Z Energią!, Wehikuł Czasu – Człowiek i Pocisk, Hevelianum bez Barier oraz Zabawy z Historią – będą otwarte od wtorku do piątku w godz. 8:00-16:00 oraz w soboty i niedziele, w godz. 10:00-18:00. Wracają także warsztaty na Kreatywnym Placu Zabaw dla najmłodszych (soboty i niedziele o 11:00 i 14:00) oraz zwiedzanie Laboratorium Ruchu z edukatorem (soboty, godz. 13:00). Włączona została także sprzedaż biletów przez internet: www.bilety.hevelianum.pl.

W trosce o bezpieczeństwo gości, zostały zmniejszone limity osób jednocześnie przebywających na wystawach i w przestrzeniach warsztatowych. Wejście na wystawy odbywa się o pełnej godzinie. Zwiedzających obowiązuje zasłanianie nosa i ust, a we wszystkich obiektach zainstalowano podajniki z płynem dezynfekującym.

O bezpieczeństwo w Hevelianum dba również nanotechnologia. Powierzchnie często dotykane przez gości i obsługę – m.in. poręcze, klamki, ekrany dotykowe czy interaktywne eksponaty – zostały pokryte powłoką, która usuwa wirusy, bakterie i grzyby.

Szkoły wciąż mogą skorzystać z oferty zajęć online i wyjazdowych: https://bit.ly/2NKlEe7.

Wróć do aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close