Czym są analogowe misje kosmiczne i jakie są ich cele? Jak wygląda habitat księżycowy i marsjański? Kto może zostać analogowym astronautą? Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu „Nauka Mówi”, w którym zajrzymy do stacji LunAres, analogowej stacji badawczej do symulacji załogowych misji kosmicznych, zlokalizowanej na powojskowym lotnisku w Polsce.

Gośćmi odcinka będą Aleksandra Kozawska – projektantka usług i strategii, analogowa astronautka, wice komandorka misji Orfeusz 11 oraz Leszek Orzechowski – architekt kosmiczny, dyrektor stacji badawczej LunAres w Pile. Rozmowa zostanie opublikowana 16  czerwca o godz. 19:00 na Facebooku i YouTube Hevelianum.

Aleksandra Kozawska jest wielokrotnie nagradzaną projektantką usług i strategii z doświadczeniem w pracy w firmach doradczych, wykorzystującym narzędzia projektowe i metody zorientowane na człowieka w projektach z obszarów technologicznych i społecznych. Ma również doświadczenie w pracy w Europejskim Centrum Astronautów jako projektantka podstawowych materiałów szkoleniowych dla astronautów oraz kursu e-learningowego dla ekspertów technicznych. Dodatkowo zasiada w radzie doradców stypendium Gabriela Fahrenheita dla polskich studentów za granicą, którego była stypendystką.

Leszek Orzechowski – założyciel grupy projektowo-badawczej Space is More, skupiającej się na zagadnieniach związanych z eksploracją kosmosu. Kreatywny architekt, szalony naukowiec, niepoprawny marzyciel. Dyrektor stacji badawczej do symulacji załogowych misji kosmicznych LunAres w Pile.

Wydarzenie jest częścią projektu SPINajnaukę, inicjatywy Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka SPIN, które współtworzy Hevelianum. Stanowi także część obchodów 410. rocznicy urodzin Jana Heweliusza, patrona Hevelianum, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli świata nauki XVII wieku. Program obchodów można znaleźć na stronie www.janheweliusz.pl.
Patroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close