Matematyka nie musi być nudna, a na pewno nie trzeba jej się bać! Przekonać się można o tym wsiadając do „Matematycznego PoCiągu” – wystawy czasowej, która będzie w Hevelianum od 6 do 28 marca z okazji Święta Matematyki. Marzec jest też miesiącem nauki w kalendarzu obchodów 410 rocznicy urodzin Jana Heweliusza, który był nie tylko astronomem, ale też matematykiem. Sprawdźcie całoroczny program obchodów: www.janheweliusz.pl.

„Matematyczny PoCiąg” to podróż do świata logicznych łamigłówek, zadań i zagadek. Interaktywne stanowiska pozwalają doświadczyć, jak matematyka przenika nasze codzienne życie.

Wystawę można zwiedzać samodzielnie lub biorąc udział w grze „Detektywistyczny tor przeszkód”. Do rozwiązania jest zagadka nurtująca społeczność pewnego miasta już od ponad 400 lat… Aby ją rozwiązać, trzeba złamać matematyczne szyfry, analizować pozostawione wskazówki i odnajdować ślady na wystawie. Dla każdego detektywa przewidziano dyplom i upominek (do wyczerpania zapasów)!

Czas: 45 minut
Wiek: 9+
Koszt: 10 zł (ulgowy), 15 zł (normalny)

______________________
W trosce o Państwa zdrowie przypominamy, że w budynkach Hevelianum obowiązują ogólne zasady sanitarne mające na celu ograniczenie ryzyka związanego z przenoszeniem się wirusa SARS-CoV-2.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close