Zapraszamy na kosmiczny początek października w ramach Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej!
Podczas Dni Przestrzeni Kosmicznej w Hevelianum 6 i 7 października będzie można wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach, na których uczestnicy poznają cechy charakterystyczne planet, tajniki Układu Słonecznego i dowiedzą się jak wygląda dzień z życia astronauty.
W niedzielę 2 października w ramach 10. Festiwalu Kultura bez Barier odbędzie się online pokaz astronomiczny z tłumaczem na polski język migowy (PJM) „Niebo bez barier”, który poprowadzi astronom.

 

10. FESTIWAL KULTURY BEZ BARIER

   Pokaz astronomiczny (on-line) z tłumaczem PJM na żywo prowadzony przez astronoma  

„Niebo bez barier”
Dlaczego niebo zmienia się z dnia na dzień? Czym są i jak rozpoznać najpopularniejsze gwiazdozbiory? Jak znaleźć Gwiazdę Polarną i czym są znaki zodiaku? To tylko nieliczne z pytań, na jakie odpowiemy podczas pokazu.

DOSTĘPNOŚĆ:

  • niepełnosprawność słuchu
  • niepełnosprawność ruchu

Dzień: 2 października (niedziela)
Godzina: 12:00
Cena: bezpłatnie

WARSZTATY W HEVELIANUM
6-7 październik 2022

Współorganizator: Boeing

  • Mobilny Układ Słoneczny

dla uczniów przedszkoli 5+ i „zerówki”

Karty pracy do pobrania (.pdf)

  • Warsztaty astronomiczne

dla uczniów klas 1-3 SP i klas 4-6 SP

„Przygoda nie z tej ziemi
Zapraszamy na wspólną eksplorację odległych planet! Przygotujcie się na wyjątkową zabawę, podczas której wspólnie poznamy tajniki Układu Słonecznego. Dni Przestrzeni Kosmicznej w Hevelianum to jedyna w swoim rodzaju okazja do tego, aby poprzez zabawę i rozwiązywanie zagadek poznać cechy charakterystyczne planet, dowiedzieć się, dlaczego Ziemia jest wyjątkowa i dlaczego doświadczamy zjawisk takich jak zaćmienie Słońca. Współpracując w grupie, każdy z Was będzie miał okazję chwilę poczuć się jak jedna z planet, zajmując jej miejsce względem Słońca…? Dowiesz się również, w jaki sposób możesz odtworzyć ruch każdej z planet we własnym pokoju! Eksperci z firmy Boeing, którzy przygotowali tę przygodę, odpowiedzą na wszystkie pytania, nawet te nie z tej ziemi. Do zobaczenia!

Organizatorzy: Boeing/Hevelianum
Dni: 6 października (czwartek), 7 października (piątek)
Godziny: 9:00, 11:00, 13:00
Czas trwania: 45 min warsztat
Cena: bezpłatnie

  • Warsztaty astronautyczne

dla młodzieży klas 7-8 SP i szkół ponadpodstawowych

Podróż na Księżyc czyli o misjach kosmicznych słów kilka”
Jesteś osobą ciekawą świata? A może fascynują Cię misje kosmiczne? Jeżeli choć jedna z odpowiedzi jest twierdząca mamy dla Ciebie wspaniałą propozycję! Podczas Dni Przestrzeni Kosmicznej w Hevelianum czekają na Ciebie warsztaty ze sporą dawką wiedzy, a także wyjątkowa niespodzianka. Podczas zajęć zgłębisz tajniki podróży kosmicznych i samego Księżyca. Dowiesz się, w jaki sposób załoga przygotowuje się do wyprawy na Księżyc, jak wygląda dzień z życia astronauty i z jakimi problemami musi się mierzyć każdego dnia. W trakcie trwania zajęć spotkasz także analogowego astronautę z firmy Boeing, który opowie o swoich doświadczeniach związanych z symulacją misji na Księżycu. Taka okazja może się nie powtórzyć! Czekamy właśnie na Ciebie!

Organizatorzy: Boeing/Hevelianum
Dzień: 7 października (piątek)
Godziny: 10:00, 12:00, 14:00
Czas trwania: 45 min warsztat
Cena: bezpłatnie

 

partner

patron honorowy

patron medialny

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close