Zapraszamy do udziału w obchodach Dni Solidarności Klimatycznej! Wraz z Gdańskim Teatrem Miniatura oraz Czyste Miasto Gdańsk organizujemy w niedzielę, 19 września plenerowy spektakl dla najmłodszych pt. „Kierunek: Ziemia”. Wstęp wolny.

Projekt „Kierunek: Ziemia” to spektakl ekologiczny oraz artystyczne działanie edukacyjne, których głównym tematem jest odpowiedzialne postępowanie z odpadami, zaś celem nauka i motywacja do samodzielnej segregacji odpadów i ograniczenia ich wytwarzania. Działania zostały opracowane we współpracy z wydziałem Gospodarki Komunalnej UM w Gdańsku i Teatru Miniatura w Gdańsku.

Jest to mobilny spektakl, który w artystyczny sposób porusza tematy ekologiczne i zachęca do rzetelnego dbania o planetę. Kosmitka Lilla, weteranka gier survivalowych, jej syn Lang i zwierzak domowy Kenny biorą udział w Kosmicznym Show Survivalowym. Maszyna losująca wysyła ich na Ziemię. Jakie przygody ich czekają, czy uda się zebrać trofea i przetrwać?

Reżyseria: Michał Derlatka
Scenariusz: Sandra Szwarc
Scenografia: Aleksandra Stawik
Muzyka: Joanna Sówka-Sowińska
Ruch Sceniczny: Ula Zerek

19.09 | godz. 12:00 i 13:30

Widowisko odbędzie się w Hevelianum, na majdanie Góry Gradowej, wstęp wolny. W razie wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych spektakl się nie odbędzie.

 

Dni Solidarności Klimatycznej odbywają się w całym Trójmieście i w Wejherowie. Więcej informacji: Dni Solidarności Klimatycznej 2021 – czyli metropolia dla środowiska | Metropolitalne wiadomości | Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia Sopot (metropoliagdansk.pl)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close