Hevelianum zaprasza uczniów klas 4 i 6 ze szkół podstawowych w Gdańsku na bezpłatne zajęcia ekologiczne do pracowni w Domu Zdrojowym w Brzeźnie. Korzystając z interaktywnych stanowisk, uczniowie poznają zasady racjonalnego gospodarowania odpadami, a następnie wykonują praktyczne zadania pod okiem edukatorów. Zajęcia dla grup szkolnych są dostępne od poniedziałku do piątku po wcześniejszej rezerwacji.

🟡Dzieci nie chcą śmieci | klasy 4 SP

Piętrzące się góry odpadów wymagają natychmiastowej reakcji!
W zmniejszeniu ilości wytwarzanych śmieci pomoże ich ponowne wykorzystanie, ale nie tylko. Korzystając z interaktywnych stanowisk w pracowni edukacyjnej, poznamy piramidę postępowania z odpadami i dowiemy się w praktyce, jakie działania możemy podjąć, aby żyć w zgodzie ze środowiskiem. Dzięki własnej pomysłowości spróbujemy również dać nowe życie niepotrzebnym przedmiotom. Przynieście na zajęcia stare T-shirty lub kartonowe pudełka.

Podstawa programowa
Uczeń poznaje zróżnicowane formy działalności człowieka w środowisku, ich uwarunkowania i konsekwencje oraz dostrzega potrzeby racjonalnego gospodarowania zasobami przyrody. Przyjmuje postawy szacunku do środowiska przyrodniczego oraz rozumie potrzeby racjonalnego w nim gospodarowania.

🟡Dzieci nie chcą śmieci | klasy 6 SP

Czy można zmniejszyć ilość odpadów i zadbać o nasze środowisko? Zamiast kryć się ze swoim pomysłem, uczniowie dzielą się nim w grupie. Przeprowadzają błyskawiczną burzę mózgów i wspólnie szukają odpowiedzi, jak minimalizować odpady lub w ogóle zapobiegać ich powstawaniu. Kto wie, może właściwe rozwiązania są już w ich głowach? Wykorzystując interaktywne stanowiska
edukacyjne, dowiedzą się, jak w praktyce mogą tu i teraz zadbać o środowisko i żyć z nim w zgodzie. Czeka ich mnóstwo kreatywnej pracy!

Podstawa programowa
Uczeń opisuje i prezentuje postawę oraz zachowania człowieka odpowiedzialnie korzystającego z dóbr przyrody

🟡 FORMA ZAJĘĆ
warsztat (90 min)
poniedziałek – piątek
8:30 | 10:30 | 12:30
liczba osób: 25 (1 opiekun na 10 osób)
cena: bezpłatnie

Zajęcia odbywają się od września 2023 do 28 czerwca 2024

🟡REZERWACJE
edukacja@hevelianum.pl
58 742 33 52, 504 325 609

ZAPRASZAMY!

📍Hevelianum. Dom Zdrojowy
ul. Zdrojowa 2
80-515 Gdańsk

Zajęcia są finansowane przez Urząd Miejski w Gdańsku, a zostały przygotowane w ramach Programu Edukacyjnego Czyste Miasto Gdańsk – II poziom (4/6)

Pełna oferta zajęć edukacyjnych w Domu Zdrojowym w Brzeźnie [POBIERZ]

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close