spotkanie z cyklu Opowieści z Brzeźna

Od kilkunastu lat w Gdańsku widać rosnące zainteresowanie mieszkańców lokalną historią. Wzrostowi świadomości i specyficznego, dzielnicowego patriotyzmu towarzyszy szereg inicjatyw podejmowanych przez różne podmioty: pojedynczych pasjonatów i ich nieformalne grupy, stowarzyszenia, fundacje. Z powodzeniem funkcjonują dzielnicowe strony internetowe, fora czy profile w mediach społecznościowych. Wydawane są publikacje, organizowane spacery, wykłady, festiwale.

Podczas spotkania podjęta zostanie próba odpowiedzi na pytania o przyczyny niesłabnącej popularności historii i kultury w ujęciu lokalnym w Gdańsku, o sposoby działalności i o wyzwania, które stoją przed lokalnymi aktywistami i miłośnikami, wreszcie o przyszłość tego rodzaju inicjatyw.

Uczestnicy:
– Jacek Górski (Stowarzyszenie Opowiadacze Historii, Dolne Miasto)
– Natalia Koralewska (Fundacja Palma, Wrzeszcz)
– Dorota Kuś (Brzeźno)
– Barbara Sroka (Instytut Kultury Miejskiej, projekt Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki)
Moderator:
– Jan Daniluk (Hevelianum)

Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisja na Facebooku i YouTube Hevelianum.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close