Kolejna edycja wydarzenia popularyzującego naukę, organizowanego przez członków ogólnopolskiego Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka SPiN, z których każdy przygotował specjalny program na 19 lutego, czyli na Dzień Nauki Polskiej. To święto państwowe poświęcone upamiętnieniu dokonań polskich naukowców i ich dążeń do poznania prawdy (wspólnie wydarzenie na Facebooku [klik]).

W Hevelianum postanowiliśmy uczcić ten dzień, prezentując dokonania gdańskich naukowców. Pragniemy przedstawić ich pasje, cele naukowe oraz osiągnięcia. Chcemy skoncentrować się na dokonaniach gdańskiej kadry naukowej, jednocześnie zaglądając w przyszłość nauki polskiej.

W tym roku zapraszamy do wysłuchania rozmów z laureatkami Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza: prof. Małgorzatą Omilanowską-Kiljańczyk (kategoria nauk humanistycznych i społecznych) i prof. Ewą Łojkowską (kategoria nauk ścisłych i przyrodniczych), które zgodziły się opowiedzieć o swojej ścieżce naukowej, dorobku i inspiracjach. O nagrodzie, którą otrzymały w tym roku i o nich samych można przeczytać tu [klik].

Emisja rozmów na Facebooku i YouTube Hevelianum w sobotę, 19 lutego o godz. 11:00 i 12:00.

 

Patronat medialny:

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close