Zajrzyj do zespołu poszpitalnego Bożego Ciała!

Chcesz zobaczyć, jak postępują prace w zespole poszpitalnym Bożego Ciała u stóp Góry Gradowej? Hevelianum zaprasza w sobotę, 14 października, na dzień otwarty. Będzie można wejść do remontowanych zabytkowych budynków, porozmawiać z osobami zaangażowanymi w realizację projektu, posłuchać opowieści o historii tego wyjątkowego miejsca i zwiedzić sąsiadujący z zespołem kościół pw. Bożego Ciała.

Już 14 października w godzinach 10–15 wszyscy zainteresowani będą mogli zajrzeć do środka wybranych budynków kompleksu, wysłuchać opowieści o jego historii i  relacji inwestycji, a także zwiedzić sąsiadujący z zespołem kościół pw. Bożego Ciała.

Osoby mieszkające wcześniej w tym miejscu lub posiadające zdjęcia je przedstawiające prosimy o kontakt na adres mailowy: historia@hevelianum.pl. Chcemy wspólnie odtworzyć współczesną historię tego zakątka miasta.

Zespół poszpitalny Bożego Ciała to kolejna prowadzona przez centrum nauki Hevelianum rewitalizacja zabytkowych budynków w Gdańsku. Trzy odnowione obiekty staną się integralną częścią tętniącego życiem Hevelianum. Dla mieszkańców i przyjezdnych otworzy się tam przestrzeń edukacji ekologicznej połączona z ogrodem zielnym, hotel i miejsce spotkań. Zakończenie prac rewitalizacyjnych planowane jest na drugą połowę 2024 roku.

DZIEŃ OTWARTY ZESPOŁU POSZPITALNEGO BOŻEGO CIAŁA
14 PAŹDZIERNIKA 2023
10–15 | Gdańsk, ul. 3 Maja 21
 
W PROGRAMIE

10–15 | tryb ciągły

  • Relacje z inwestycji

Pokaz filmów i zdjęć przedstawiających postęp prac na budowie, ale nie tylko….

  • Co słychać na budowie?

Oprowadzanie po zespole poszpitalnym Bożego Ciała przez osoby zaangażowane w realizację projektu

  • Spotkania z historią

Opowieści historyka o dawnej funkcji zabytkowego kompleksu

  • Pracownia przyrodnika

Rozmowy o przyrodzie z edukatorami Hevelianum

  • Ojciec Teodor

Zwiedzanie kościoła polskokatolickiego pw. Bożego Ciała z jego proboszczem

 

*Wydarzenie odbędzie się na terenie budowy. W związku z tym informujemy, że będzie panowało ograniczenie dostępu wynikające z zachowania przepisów bezpieczeństwa oraz samego charakteru miejsca, czyli placu budowy.

*Zachęcamy do ubrania się stosownie do aury pogodowej i warunków terenu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close