Świętujemy Międzynarodowy Dzień Światła UNESCO na Górze Gradowej  

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak wielką rolę odgrywa w Twoim życiu światło?

 

Zacznijmy od tego, że bez słońca nie byłoby życia na ziemi, a bez wynalazków takich jak lampa naftowa, żarówka czy laser, nie rozwinęłaby się nasza cywilizacja. Międzynarodowy Dzień Światła UNESCO to świetna okazja by się zatrzymać i docenić cud jakim jest światło.

W Trójmieście będziemy celebrować to święto 10 i 11 maja 2024. W tych dniach Gdański Festiwal Światła już po raz trzeci rozświetli Górę Gradową licznymi wystawami i atrakcjami. Nasz festiwal to nie tylko pokaz kolorowych światełek na budynkach (choć i tych nie zabraknie), ale wydarzenie łączące sztukę, naukę i technologię, ale przede wszystkim, łączące ludzi. To ludzie są dla nas najważniejsi. Festiwal Światła organizuje niezależna grupa animatorów kultury, artystów i naukowców skupiona wokół trzech trójmiejskich organizacji: Hackerspace TrójmiastoHevelianum i L’arT Agency. Wspólnie spełniamy marzenia i realizujemy pomysły, które dla jednej osoby byłyby sporym wyzwaniem, ale dzięki sile zespołu stają się osiągalne. Sami możemy wiele, ale razem możemy zdecydowanie więcej.

Festiwal Światła zaciera granicę między sztuką a nauką i przełamuje bariery między artystą a odbiorcą. Zarówno do udziału jak i współtworzenia wydarzenia zaproszeni są wszyscy, niezależnie od wieku, płci i wykształcenia. Zapraszamy Was do aktywnego uczestnictwa – nie tylko do oglądania, ale także do tworzenia i pokazywania własnych projektów. Tutaj każdy twórca, może zaprezentować swoją własną interpretację Światła w formie pokazu, wystawy, instalacji, prelekcji lub koncertu – bo Festiwal Światła jest otwarty na każdego.

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Światła odbywa się pod hasłem Światło w naszym życiu dlatego na festiwalu pokażemy różne oblicza światła obecne w wielu dziedzinach życia. Przyjrzymy się światłom w przyrodzie, kulturze, architekturze, nauce i technologii. Będziemy podziwiać piękno światła w sztuce, obserwować światła kosmosu i zastanawiać się jak światło wpływa na nasze zdrowie i dobrostan.

 

Dołącz do wydarzenia na facebook’u: TUTAJ

Więcej informacji na stronie Festiwalu Światła: TUTAJ

Szczegółowy program wydarzenia już wkrótce! 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close