Najlepsze prace w tegorocznej edycji konkursu astronautycznego „W stronę gwiazd” wybrane! Poznajcie laureatów i laureatki o niezwykłej wiedzy, wyobraźni i zdolnościach plastycznych, a także wspierających ich nauczycieli i nauczycielki!

Zapraszamy na transmisję gali finałowej 27 stycznia o godz. 12:00 na Facebooku i YouTube Hevelianum. Po części oficjalnej, na której zaprezentujemy najlepsze prace i przedstawimy ich autorów i autorki, odbędzie się specjalny pokaz astronomiczny.

 

Co roku, w ramach Światowego Tygodnia Kosmosu, ogłaszamy nową edycję ogólnopolskiego konkursu „W stronę gwiazd” skierowanego do uczniów szkół podstawowych. W tegorocznej prace konkursowe można było wysyłać od 5 października do 30 listopada 2021 roku. Wyniki ogłaszamy w okolicach urodzin naszego patrona, słynnego astronoma Jana Heweliusza. 28 stycznia obchodzi je już 411. raz 🙂

W kategorii I, skierowanej do uczniów „zerówek” i klas 1-4 szkół podstawowych, zadaniem konkursowym była praca plastyczna na jeden z 3 tematów rozwijających wyobraźnię na temat przyszłości podróży kosmicznych i życia pozaziemskiego. Nagrodą główną jest profesjonalna lornetka astronomiczna.

W kategorii II, uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych, w formie pisemnej projektowali misję kosmiczną – lot międzygwiezdny, przygotowania do zasiedlenia obcego globu lub poszukiwania życia we Wszechświecie. Tu do wygrania jest udział w wakacyjnym obozie kosmicznym, który w tym roku odbędzie się w habitacie w gminie Rzepiennik Strzyżewski.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close