W dniach 5-6.03.2024 zapraszamy Was do odwiedzenia stoiska Hevelianum podczas 2. edukacyjnych targów kariery EDU OFFSHORE WIND 2024, które odbędą się w Gdańsku w hali AmberExpo – MTG SA.

Hevelianum jako partner edukacyjny targów przygotowało w ramach wydarzenia program dedykowany szkołom podstawowym i ponadpodstawowym. Na samych targach znajdzie się m.in. strefa interaktywnych eksponatów i modelowania 3D, quiz wiedzy o zielonej energetyce oraz planetarium mobilne, w którym będzie można udać się w astronomiczną podróż po niebie. Jednocześnie w tych dniach na Górze Gradowej, w siedzibie Hevelianum także w ramach targów zapraszamy uczniów klas 4-8 szkół podstawowych do strefy  EduYOUNG. Podczas dwóch dni wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach związanych z zieloną energetyką, pokazach naukowych, zwiedzić interaktywną wystawę Z energią! i poznać ciekawe zawody, w których kształcą prezentujące się w strefie EduYOUNG szkoły ponadpodstawowe.

 

Hevelianum dla szkół ponadpodstawowych
– AmberExpo. Targi EDU OFFSHORE WIND 2024
data: 5-6 marca 2024
miejsce: hala AmberExpo, Gdańsk

PROGRAM: 

🔵Planetarium mobilne w strefie chillout / seanse astronomiczne

godziny seansów: 9:30 | 10:00 | 10:30 | 11:00 | 11:30 | 12:30 | 13:00 | 13:30 |  14:00 | 14:30
czas trwania: 15-20 min
liczba miejsc: nie więcej niż 30 osób

W mobilnym planetarium każdy może odkrywać odległe zakątki Wszechświata, nie opuszczając Ziemi. Zapraszamy w astronomiczną podróż po niebie wszystkich, którzy lubią kosmos! Rozsiądź się wygodnie i podziwiaj projekcje wyświetlane na kopule ponad Twoją głową.

🔵Strefa edukacyjna Hevelianum 

data: 5 marca | 9:00–16:00| , 6 marca | 9:00-15:00|

  • Drukowanie przestrzenne. Strefa modelowania w technologii 3D
  • Policz się! Strefa interaktywnych eksponatów
  • Quiz z kołem fortuny. Sprawdź, co wiesz o zielonej energetyce

Drukowanie przestrzenne, zwane drukowaniem 3D, to jedna z najbardziej nowoczesnych technologii wykorzystywanych w różnych procesach produkcyjnych. Poznajcie możliwości oraz zastosowania druku w trzech wymiarach: długości, szerokości i wysokości, bo to jest przyszłość przemysłu. Na Waszych oczach pomysły zamienią się we wzory cyfrowe, które pozwolą drukarkom z niezwykłą precyzją stworzyć rzeczywiste przedmioty w trójwymiarowej postaci, np. modele turbin wiatrowych i wieże turbin. Możliwości jest wiele!

Policz się! to strefa interaktywnych eksponatów. Nowe technologie i liczne nowinki technologiczne wymagają od nas umiejętności logicznego myślenia. Tutaj będziecie mogli przećwiczyć te umiejętności. Zmierzycie się z łamigłówkami i zadaniami, które pozwolą spojrzeć na matematykę, jakże niezbędną w dzisiejszych czasach, z tej ciekawszej perspektywy. Zapraszamy, bo na trening logicznego myślenia nigdy nie jest za późno!

Quiz z kołem fortuny to zaproszenie do nauki poprzez zabawę! Zakręćcie kołem, wzbogacicie swoja wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii (OZE) i zielonej energetyki. A przy odrobinie szczęścia czeka Was nagroda.

Strefa EduYOUNG dla szkół podstawowych
– Hevelianum. Góra Gradowa
Data: 5-6 marca
Miejsce: Hevelianum

PROGRAM: 

🟡Warsztat „Z odnawialnego źródła” i zwiedzanie wystawy Z energią!

ZAPISY: Na warsztat obowiązuje rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy, dostępny TUTAJ 

 

godziny warsztatów: 9:00 |  10:30 | 12:00 | 13:30
miejsce: sala Magellana w Hevelianum

grupa docelowa: klasy 7–8 SP
czas trwania: 60 min (warsztat) + 45 min (zwiedzanie wystawy)
liczba uczestników w grupie: nie więcej niż 25 osób

Warsztat „Z odnawialnego źródła”
Czy Ziemia jest energetyczną studnią bez dna? Jak skorzystać z siły wiatru, morskich fal i atomu? Skąd brać energie odnawialną?
Na warsztatach w praktyczny sposób dowiemy się, jak dawniej pozyskiwało się energię z otoczenia i jak to robimy obecnie. Dowiemy się, jakie to wywołuje skutki. Nie zabraknie opowieści o roli człowieka w kształtowaniu otaczającego nas środowiska.

Wystawa interaktywna „Z energią!” 
Czym jest ciepło, czy wiązka światła wprawi w ruch samolot i jak zanieczyszczenie naszej planety widać z perspektywy kosmosu? – to tyko niektóre pytania, na które odpowiedź można znaleźć na wystawie o zamianie różnych form energii i reenergii. Zapraszamy do nauki poprzez zabawę na wystawie Z energią!

🟡Pokaz Elektryzujący science show i zwiedzanie wystawy „Z energią!”

ZAPISY: Na pokaz obowiązuje rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy, dostępny TUTAJ 

godziny: 9:00 | 10:30 | 12:00 | 13:30
miejsce: sala Strakowskiego w Hevelianum

grupa docelowa: klasy 4–6 SP
czas trwania: 60 min (pokaz)+ 45 min (zwiedzanie wystawy)
liczba uczestników: w pokazie mogą uczestniczyć 2 grupy/klasy, w każdej 25 osób

Elektryzujący science show
Skąd się bierze prąd i czy może być zielony? Czy da się dotknąć 10 000 woltów napięcia i nie zginąć? Czy można zasilać samochód światłem? Zapraszamy na pokaz o prądzie i odnawialnych źródłach energii, od którego włosy staną dęba. Naukowe show, w trakcie którego rozłożymy prąd na łopatki w serii widowiskowych i zaskakujących eksperymentów!

Wystawa interaktywna „Z energią!”
Czym jest ciepło, czy wiązka światła wprawi w ruch samolot i jak zanieczyszczenie naszej planety widać z perspektywy kosmosu? – to tyko niektóre pytania, na które odpowiedź można znaleźć na wystawie o zamianie różnych form energii i reenergii. Zapraszamy do nauki poprzez zabawę na wystawie Z energią!

 

PRZESTRZEŃ ZAWODOWCA 

5 marca – Prezentacja ofert szkół ponadpodstawowych i warsztaty | 6 marca – warsztaty

godziny: 9:00–15:00

🟡 Prezentacja ofert szkół ponadpodstawowych

data: 5 marca
miejsce: sala Haxo w Hevelianum

Podczas targów w Hevelianum w Przestrzeni zawodowca, technika i szkoły branżowe z regionu i Gdańska zaprezentują swoje kierunki kształcenia, pokażą praktyczny wymiar zawodów i postarają się dać odpowiedź na pytania nurtujące uczniów, a dotyczące ich przyszłych wyborów.

Swoje oferty zaprezentują:

  • Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku
  • Zespół Szkół Morskich w Gdańsku
  • Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie
  • Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni
  • Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku

🟡Warsztaty

data: 5-6 marca

ZAPISY: Na warsztaty obowiązuje rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy, dostępny TUTAJ 

 

Warsztat: Odkryj własne predyspozycje i talenty z Profeskami

termin: 5 marca
godziny: 9:00 | 10:30 | 12:00
miejsce: sala Magellana w Hevelianum

grupa docelowa: klasa 7-8 SP
liczba uczestników: w warsztacie może uczestniczyć 25 osób

Cele edukacyjne: analiza własnych predyspozycji i preferencji edukacyjno – zawodowych z użyciem Kart wyboru „Profeski” (elementy grywalizacji); wsparcie uczniów w trafnym wyborze szkoły

Warsztat prowadzi: Renata Dankowska – Doradczyni zawodowa z doświadczeniem trenerskim w obszarze edukacji, budowania kariery i rozwoju osobistego. Członkini Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP

 

Warsztat: Detektywi „Muda”. Jak osiągać efektywność w działaniu poprzez eliminowane marnotrawstw i cieszyć się  sukcesami

termin: 6 marca
godziny: 10:30 | 12:00
miejsce: sala Magellana w Hevelianum

grupa docelowa: klasa 7-8 SP
czas trwania warsztatu: 90 minut
liczba uczestników: w warsztacie może uczestniczyć 25 osób

Cele edukacyjne:  rozwijanie uniwersalnych kompetencji XXI wieku poszukiwanych przez najlepszych pracodawców wykorzystując Lean Thinking.

W programie: 7 typów marnotrawstwa, czyli co nam zabiera czas ale nie dodaje wartości – wprowadzenie. Tropimy marnotrawstwo – praca w zespołach. Pokonujemy marnotrawstwo – praca w zespołach. Jak uwięzić muda, by nie powracała.

Warsztat prowadzi: dr inż. Ewa Marjańska – trenerka Lean, jurorka w Fundacji Lean Education, członkini Stowarzyszenia Lean Management Polska, nauczycielka akademicka/ adiunkt na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

 

Warsztat: Moje predyspozycje i naturalne talenty. Współpraca kompetencją przyszłości

termin: 6 marca
godziny: 10:00 | 12:00
miejsce: sala Haxo w Hevelianum

grupa docelowa: Klasa 8 SP
czas trwania warsztatu: 90 minut
liczba uczestników: w warsztacie może uczestniczyć 25 osób

Cel edukacyjny: doświadczenie pracy zespołowej (wg teorii ról zespołowych dr Belbina); zrozumienie, że każdy może wnieść wartość do wspólnego działania.

Warsztaty prowadzi: Beata Jacak-Drabik – trenerka Koncepcji Ról Zespołowych Belbina akredytowana w Cambridge jako Master Trainer; trenerka umiejętności przywódczych; coacherka zespołów zarządzających, facylitatorka procesów grupowych.

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close