Wykład popularnonaukowy z prezentacją multimedialną oraz dyskusja o historii Góry Gradowej to propozycja Hevelianum na Gdańskie Dni Seniora. Spotkanie z historykiem dr. Janem Danilukiem odbędzie się 12 października o godz. 11:00 w Wozowni Artyleryjskiej. Wstęp wolny.

Podczas wykładu popularnonaukowego w syntetyczny i atrakcyjny zarazem sposób przestawiona zostanie w zarysie historia Góry Gradowej – obecnie siedziba Hevelianum – począwszy od średniowiecza po czasy współczesne. Wystąpienie zilustrowane będzie bogatym i rzadkim materiałem ikonograficznym – planami, zdjęciami i grafikami. Będzie też możliwość rozmowy z prowadzącym.

dr Jan Daniluk – Pełnomocnik dyrektora Hevelianum ds. historii i dziedzictwa kulturowego, pasjonat i badacz historii Gdańska oraz Sopotu (XIX-XX w.), zajmuje się także historią II wojny światowej.

Miejsce: Hevelianum / budynek Wozowni Artyleryjskiej / sala Haxo na I piętrze

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close