Jak opowiadać o miejscach trudnych i nieoczywistych miejscach turystycznych? Jakie wyzwania stoją przed autorami publikacji o terenach powojskowych, dawnych fortyfikacjach, obiektach poprzemysłowych, ruinach? Na te i inne pytania odpowiedzi poszuka dziennikarka Dagny Kurdwanowska razem z trójką zaproszonych gości: Michałem Piotrowskim i Marcinem Tymińskim, autorami dwuczęściowej publikacji „Zapomniane miejsca. Województwo pomorskie” oraz dr. Janem Danilukiem z Hevelianum, autorem wydanej niedawno publikacji „Dzieje Fortu. Spacerownik”, którą będzie można nabyć w trakcie spotkania.

Spotkanie odbędzie sięw Sali Strakowskiego mieszczącej się w Wozowni Artyleryjskiej – odrestaurowanym obiekcie militarnym z XIX wieku.

Debata będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube Hevelianum i na Facebooku.

Uczestnicy panelu dyskusyjnego:

Dagny Kurdwanowska – dziennikarka (prowadząca)

Michał Piotrowski – rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego, współautor dwuczęściowej publikacji „Zapomniane miejsca. Pomorskie”

Marcin Tymiński – rzecznik prasowy Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, współautor dwuczęściowej publikacji „Zapomniane miejsca. Pomorskie”

dr Jan Daniluk – historyk Hevelianum, autor publikacji „Dzieje Fortu. Spacerownik”.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close