Odkryj z nami Kosmos!

Zapraszamy do Kosmicznej Bazy!

Zapraszamy do zwiedzania nowości na terenie Hevelianum Kosmicznej Bazy. To wyjątkowa przestrzeń, w której każde dziecko będzie mogło przyjemnie spędzić czas, zdobywając wiedzę o kosmosie.

Co czeka na Was w Kosmicznej Bazie?

  • Interaktywna wystawa: przeniesiecie się na Międzynarodową Stację Kosmiczną, zbadacie jej zakamarki i przekonacie się, że na Stacji Kosmicznej nawet proste czynności stanowią wyzwanie.
  • Łazik: dla osób zainteresowanych topografią Księżyca i Marsa – poznacie je bliżej dzięki temu niesamowitemu urządzeniu.
  • Doświadczenie Galileusza: każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie przeprowadzić to fascynujące doświadczenie.
  • Jak działa GPS: dowiecie się, jak działa system GPS.
  • Komora mgłowa Wilsona: dla zainteresowanych niewidzialnym promieniowaniem korpuskularnym, które wypełnia całą przestrzeń kosmiczną.

 

Nowoczesne i Innowacyjne Rozwiązania

Wystawa jest zaprojektowana i wykonana w czterech kontenerach, które tworzą ponad 100 m² przestrzeni wystawienniczej. Kosmiczna Baza jest kompaktowa i przenośna, a kontenery wyposażone są we wszystkie niezbędne instalacje i udogodnienia dla odwiedzających. Ekspozycja ma charakter innowacyjny, zawiera nowoczesne eksponaty oraz prototypowe rozwiązania, będąc pierwszym tego typu przedsięwzięciem w skali kraju.

Współpraca Ekspertów

Cały projekt jest owocem współpracy naukowców, wysokiej klasy specjalistów oraz artystów. Przy projekcie pracował m.in. ekspert od grywalności oraz ekspert od technologii kosmicznej i satelitarnej. Treści merytoryczne zostały opracowane we współpracy z Polską Agencją Kosmiczną mieszczącą się w Gdańsku.

Materiały z NASA

Na wystawie wykorzystano model Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, filmy i zdjęcia pochodzące z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA.

Termin i lokalizacja

Mobilne Centrum Nauki Kosmiczna Baza będzie dostępne od 21 maja do 1 września na placu przy Hevelianum.

Bilety można nabyć w kasie znajdującej się bezpośrednio przed wystawą.

Ceny biletów

  • Bilet grupowy: 25 zł*
  • Bilet ulgowy: 28 zł
  • Bilet normalny: 35 zł

Wystawa dostępna jest dla zwiedzających od godz. 10:00 do 18:00, od wtorku do niedzieli (w poniedziałek wystawa jest nieczynna).

*W przypadku rezerwacji grupowych prosimy o kontakt pod nr 665 666 814 lub pod adresem mailowy kosmicznabaza@mae.pl

Zapraszamy serdecznie do wspólnego odkrywania tajemnic kosmosu!

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close