Warsztaty astronautyczne dla młodszych uczniów szkół podstawowych i kosmiczne drukowanie 3D dla młodzieży to propozycje Hevelianum i firmy Boeing z okazji Światowego Tygodnia Kosmosu, od 5 do 10 października. Ponadto w tych dniach będzie można pobrać karty pracy z mobilnym Układem Słonecznym do złożenia i wziąć udział w kosmicznym quizie online w grupie dyskusyjnej „Uczniowie Heweliusza” na Facebooku. W sobotę, w ramach 9-ego Festiwalu Kultury bez Barier odbędzie się pokaz astronomiczny online z udziałem tłumacza Polskiego Języka Migowego.

 

„Astronauta w skorupce leci w kosmos!”  – warsztaty astronautyczne dla uczniów klas 1-3 i klas 4-6 szkół podstawowych

Fascynują Cię misje kosmiczne? A może po prostu lubisz eksperymentować? Mamy dla Ciebie wspaniałą propozycję! Podczas Kosmicznego Tygodnia w Hevelianum czekają na Ciebie warsztaty ze sporą dawką wiedzy, a także nie lada wyzwanie. W ich trakcie zgłębisz tajniki podróży kosmicznych. Dowiesz się, jak wyglądają wyprawy na Księżyc oraz jakim pojazdem można się tam dostać. W drugiej część warsztatów, zbudujesz lądownik, który następnie, na wzór „egg drop challange”, spróbuje bezpiecznie wylądować na Księżycu. Gotowy podjąć wyzwanie? Czekamy właśnie na Ciebie!

Kiedy: od 5 do 8 października w godz. 9:00, 11:00 i 13:00 (czas trwania: 45 min)
Gdzie: Kreatywny Plac Zabaw
Cena: 20 zł/osoba/warsztaty + zwiedzanie wystawy (opiekunowie bezpłatnie) | zapisy: edukacja@hevelianum.pl; 58 742 33 52

 

„Kosmiczne drukowanie w 3D” – warsztaty dla młodzieży z klas 7-8 szkół podstawowych i ze szkół ponadpodstawowych połączone ze zwiedzaniem Laboratorium Ruchu

Lubisz poznawać innowacyjne technologie? A może fascynują Cię składane modele? Świetnie się składa! Podczas Kosmicznego Tygodnia w Hevelianum będziesz mieć okazję stworzyć coś odlotowego. W trakcie zajęć poznasz tajniki działania drukarek 3D. Dowiesz się również, jakie przedmioty wykorzystują astronauci w czasie podróży oraz jakim problemom muszą stawiać czoła. To nie koniec! Na Twoich oczach w technologii 3D wydrukowany zostanie model kosmicznego wehikułu – Starlinera. A na zakończenie zajęć, z pomocą pracowników firmy Boeing, zbudujesz przyrząd, który pomoże astronaucie ocalić całą misję. Do zobaczenia!

Kiedy: 8 października w godz. 10:30 i 12:30 (czas trwania 90 min)
Gdzie: Laboratorium Ruchu, sala Newtona
Cena: 20 zł/osoba/warsztaty + zwiedzanie wystawy (opiekunowie bezpłatnie) | zapisy: edukacja@hevelianum.pl; 58 742 33 52

 

Druk 3D i jego zastosowania w kosmosie – materiał informacyjny

 

„Podróż do gwiazd” – pokaz astronomiczny online z tłumaczem PJM (Festiwal Kultury bez Barier)

Podróż do gwiazd to odwieczne marzenie człowieka… Nasi przodkowie wpatrzeni w niebo zastanawiali się, czym są te migoczące gwiazdy na niebie i czy kiedyś uda się je odwiedzić. Zapraszamy na pokaz nieba, podczas którego dowiecie się, co można dostrzec na nim w ciemną noc, dokąd człowiek już dotarł i jakie mamy szanse do podróż do gwiazd.

W ramach pokazu:

  • pokażemy Wam, jak wygląda nocne niebo i jakie ciekawe zjawiska astronomiczne będzie można w tym roku na niebie zobaczyć,
  • opowiemy o dotychczasowym podboju kosmosu,
  • pokażemy miejsca, gdzie człowiek lądował na Księżycu,
  • opowiemy o przyszłych misjach kosmicznych,
  • przybliżymy, jakie są plany dotarcia do najbliższych gwiazd.

Kiedy: 9 października, godz. 10:00 (czas trwania: 30 min)
Gdzie: Zoom
Cena: bezpłatnie, obowiązują zapisy: https://fkbb.pl/wydarzenia/1221/ (liczba miejsc ograniczona)

 

Mobilny Układ Słoneczny do samodzielnego złożenia dla dzieci 5+

-> Karty pracy do pobrania w dniach 5-10 października.

 

Kosmiczny quiz w grupie dyskusyjnej „Uczniowie Heweliusza” na Facebooku

-> Pytanie konkursowe pojawi się 5 października w godzinach porannych.

 

 

Partner merytoryczny:

Patron honorowy:

 

Patron medialny:

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close