Zapraszamy do wspólnego celebrowania Międzynarodowego Święta Liczby Pi! 

Z tej okazji uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych mogą wziąć udział w warsztatach „Liczba Pi, Einstein i ciasto”, a także zwiedzić wystawę interaktywną „Łamigłówka”!  

WarsztatyLiczba Pi, Einstein i ciasto”

Liczba Pi to wyjątkowa, magiczna liczba – dowiecie się, dlaczego jest ważna dla całego Wszechświata. Mamy dla Was kilka zagadek. Czy kasyno jest dobrym miejscem do wyznaczenia Liczby Pi? Co wspólnego mają gry hazardowe z procesem fotosyntezy. Zobaczycie, jak liczba Pi może Wam ułatwić przygotowanie kulinarnych poczęstunków dla gości. I co łączy Archimedesa, Alberta Einsteina i Stephena Hawkinga z Liczbą Pi? Będą rebusy, gry i doświadczenia – będzie się działo! 😊

Wystawa interaktywna „Łamigłówka”

Zapraszamy do magicznego świata matematyki, gdzie abstrakcja staje się rzeczywistością.
Możemy przeliczyć ją na grube pieniądze, zbudować wieżę Hanoi, zobaczyć, jak wygląda miliard, wystawić na próbę rachunek prawdopodobieństwa, a także sprawdzić, czy mamy idealne proporcje ciała według różnych kanonów!
Spróbuj się zmierzyć z naszymi matematycznymi ciekawostkami i poznaj królową nauk, bo matematyka jest wszędzie wokół nas!

Data: 12 – 22.03.2024 / wtorek-piątek
Godz.: 9:30 / 11:30 / 13:30
Dla kogo: klasy 4-8 SP

Liczba uczestników: 25 osób (1 opiekun na 10 osób)
Czas trwania: ok. 100 min (warsztaty + zwiedzanie wystawy Łamigłówka)
Cena: 25 zł / osoba (opiekunowie bezpłatnie)

ZAPISY: edukacja@hevelianum.pl lub numerem telefonu: 58 742 33 52, 504 325 609.

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w Hevelianum trwa aż dwa tygodnie!

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close