warsztaty dla szkół

Zapraszamy na cykl spotkań z uczniami ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Pomorska Noc Naukowców dopiero we wrześniu, to działania zapowiadające to wyjątkowe wydarzenie rozpoczną się już w czerwcu! W gdyńskim Centrum Nauki Experyment i gdańskim Hevelianum ruszy cykl spotkań z uczniami ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod hasłem Naukowcy w Szkołach (a dokładniej – w centrach nauki).

Zaproszeni naukowcy będą nawiązywać interakcję z uczestnikami i prezentować naukę w atrakcyjnej formie, a także opowiadać o swojej codziennej pracy.

Rejestracja: agnieszka.kalisz@hevelianum.pl | tel. 514 789 972

PONIEDZIAŁEK | 3 CZERWCA 2024

Onkologia – rozwój dzięki nauce

Forma zajęć: prezentacja + zwiedzanie wystawy „Z Energią!”
Zajęcia przeznaczone dla uczniów szkół ponadpodstawowych

W trakcie zajęć dowiecie się czym jest onkologia, oraz na jakie nowotwory najczęściej chorują ludzie. Poznacie przyczyny wzrostu ryzyka zachorowania na nowotwory złośliwe, a także w jaki sposób możemy to ryzyko zmniejszyć. Dowiecie się też jak wygląda leczenie onkologiczne, w zakresie  chirurgii, radioterapii i leczenia systemowego oraz jak szybki rozwój dokonał się w terapii w ostatnich.

Kolejnym tematem poruszanym podczas zajęć będą badania naukowe, jako źródło wiedzy w medycynie, czyli odpowiedź na pytanie jak powstają nowe leki i skąd wiemy czy są skuteczne? Dowiecie się również, jak ważna role pełnia badania kliniczne, które pozwalają na wprowadzanie nowych metod leczenia

Prowadzący: dr hab. Andrzej Badzio

Specjalista onkologii klinicznej i radioterapii onkologicznej. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz na stanowisku ordynatora oddziału onkologicznego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.


„Naukowcy w szkołach” to inicjatywa, która w ciągu najbliższych dwóch lat będzie wspierać bezpośrednie interakcje między naukowcami, nauczycielami szkół podstawowych i średnich oraz uczniami. Wymiany te pozwolą im lepiej zrozumieć wyzwania stojące przed europejskim społeczeństwem oraz zwiększą dostęp do nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki (STEAM) oraz do działalności badawczej. Działania „Naukowcy w szkołach” będą realizowane w ramach projektów Europejskiej Nocy Naukowców.

Wydarzenie finansowane przez Unię Europejską w ramach projektu: „Pomorska Noc Naukowców: Europejskie wyzwania i misje bliżej obywateli” (NightMission).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close