warsztaty dla szkół

Zapraszamy na cykl spotkań z uczniami ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Pomorska Noc Naukowców dopiero we wrześniu, to działania zapowiadające to wyjątkowe wydarzenie rozpoczną się już w czerwcu! W gdyńskim Centrum Nauki Experyment i gdańskim Hevelianum ruszy cykl spotkań z uczniami ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod hasłem Naukowcy w Szkołach (a dokładniej – w centrach nauki).

Zaproszeni naukowcy będą nawiązywać interakcję z uczestnikami i prezentować naukę w atrakcyjnej formie, a także opowiadać o swojej codziennej pracy.

Rejestracja: agnieszka.kalisz@hevelianum.pl | tel. 514 789 972

PONIEDZIAŁEK | 10 CZERWCA 2024

Aktywność fizyczna jako fundament profilaktyki, ważny element terapii i najtańszy antydepresant

Forma zajęć: prezentacja + zwiedzanie wystawy „Z Energią!”
Zajęcia przeznaczone dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Obecnie 8 milionów obywateli naszego kraju cierpi na różnego rodzaju problemy i zaburzenia psychiczne. To aż jedna czwarta Polaków, a statystyki nie uwzględniają dzieci i młodzieży. Wówczas liczba ta wzrosłaby do 12 milionów. Regularna aktywność fizyczna sprzyja zdrowiu zarówno psychicznemu, jak i fizycznemu osób w każdym wieku. Jednak obecnie ponad 80% nastolatków i 27% dorosłych nie spełnia zalecanych przez WHO poziomów aktywności fizycznej.

Prowadzący – dr Milena Lachowicz

Psycholog kliniczny i sportowy, seksuolog, terapeuta EEG- Biofeedback. Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz Wychowania Fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.  Pracowniczka badawczo-dydaktyczna Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Katedry Wychowania Fizycznego i Nauk Społecznych AWFiS Gdańsk. Kierowniczka Zakładu Psychologii AWFiS. Zawodowo związana z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, gdzie pracuje z pacjentami leczonymi z powodu raka. Na co dzień łączy prace badawczo-dydaktyczną z praktyką psychologiczną zarówno kliniczną jak i sportową. W pracy z pacjentem skupia się przede wszystkim na poszukiwaniu rozwiązań, nie zaś jedynie na koncentrowaniu się na analizie problemu.


„Naukowcy w szkołach” to inicjatywa, która w ciągu najbliższych dwóch lat będzie wspierać bezpośrednie interakcje między naukowcami, nauczycielami szkół podstawowych i średnich oraz uczniami. Wymiany te pozwolą im lepiej zrozumieć wyzwania stojące przed europejskim społeczeństwem oraz zwiększą dostęp do nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki (STEAM) oraz do działalności badawczej. Działania „Naukowcy w szkołach” będą realizowane w ramach projektów Europejskiej Nocy Naukowców.

Wydarzenie finansowane przez Unię Europejską w ramach projektu: „Pomorska Noc Naukowców: Europejskie wyzwania i misje bliżej obywateli” (NightMission).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close