Spotkanie grupy teatralnej

Szukamy opowieści rodem z Brzeźna i tworzymy zespół teatralny! – nieważne, ile masz lat ani czy dysponujesz doświadczeniem. Już latem przed Domem Zdrojowym wraz z profesjonalnymi aktorami zaprezentujemy spektakl „Opowieści z Brzeźna”. Na spotkania grupy teatralnej zapraszamy w każdy poniedziałek do Domu Zdrojowego.

Znałeś lodziarza z plaży, pana Zenka, który wykrzykiwał wierszyki zachęcające plażowiczów do zakupów? Pamiętasz listonosza, który uratował życie pani Geni? A może w parku przy Domu Zdrojowym po raz pierwszy pocałowałeś swoją przyszłą żonę? Szukamy opowieści, które będą zapisem historii Domu Zdrojowego, dzielnicy i jej mieszkańców. Grupa teatralna, która – dzieląc się opowieściami – wraz z profesjonalnymi aktorami przygotuje przedstawienie „Opowieści z Brzeźna”.

Grupa pracuje w oparciu o zdjęcia, historie i rozmowy wspomnieniowe. Razem z zawodowymi aktorami wystąpi w spektaklu – mówi Dorota Bielska, koordynatorka przedsięwzięcia z upoważnienia Hevelianum, reżyserka spektaklu. – Chciałabym podkreślić, że zapraszamy na spotkania nie tylko tych, którzy chcą występować, ale także tych, którzy chcą się podzielić swoimi wspomnieniami.

Przystąpienie do grupy teatralnej ma wiele zalet – pozwoli nam ocalić historię Brzeźna, wyposaży w nowe umiejętności, pozwoli wspólnie dobrze spędzać czas i nawiązać nowe znajomości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku, którzy chcą podzielić się opowieściami o Brzeźnie i jego mieszkańcach. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Grupa spotyka się raz w tygodniu, zawsze w poniedziałek w godz. 17:00–19:00. Poprowadzi ją edukator dramy i działacz społeczny Jarosław Rebeliński.

Finałem spotkań warsztatowych będzie spektakl stworzony na podstawie pracy grupy. Będzie prezentowany przed Domem Zdrojowym w sezonie letnim 2022.

Zrewitalizowany i otwarty w grudniu 2021 roku Dom Zdrojowy w Brzeźnie to nadmorska filia Hevelianum. Główną misją tego miejsca jest działalność edukacyjna i popularyzatorska z zakresu ekologii. Jego rolą jako świadka historii jest również dbałość o społeczność lokalną oraz wzmacnianie relacji międzypokoleniowych. Dawni mieszkańcy, sąsiedzi i bywalcy tego miejsca mają swój niebagatelny wkład w działalność Domu Zdrojowego, byli już bohaterami filmu „Dom Zdrojowy w Brzeźnie. Opowieści z nadmorskiego kurortu” i wystawy fotograficznej, prezentowanej w parku otaczającym Dom Zdrojowy, oprowadzali też zwiedzających po zrewitalizowanych wnętrzach obiektu.

Powstająca grupa teatralna to kolejna propozycja dla mieszkańców. Przed nami wciąż jeszcze wiele brzeźnieńskich historii do odkrycia!

Projekt nosi nazwę: OPOWIEŚCI Z BRZEŹNA – ROBIMY RAZEM TEATR!

 

OPOWIEŚCI Z BRZEŹNA – ROBIMY RAZEM TEATR!
marzec – czerwiec 2022
poniedziałki, g. 17:00–19:00
Hevelianum. Dom Zdrojowy, Gdańsk-Brzeźno, ul. Zdrojowa 2
Zapisy: teatr@hevelianum.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close