Brzeźno, czyli pierwsze kąpielisko nad Zatoką Gdańską dawniej było niezwykle popularnym kurortem. Odwiedzający je licznie letnicy korzystali nie tylko z dobrodziejstw uzdrowiska, ale również z szerokiej oferty kulturalnej i rozrywkowej. Chcąc ożywić idee kurortowego wypoczynku zapraszamy na cotygodniowe potańcówki połączone z warsztatami tanecznymi, które odbywają się w każdą sobotę wakacji od 17:00 do 20:00. Zapraszamy latem do Brzeźna!

W najbliższą sobotę 2 lipca o 17:00 dajcie się zarazić swingowym bakcylem podczas potańcówki w stylu lindy hop!
Swing jest określeniem grupy tańców, które rozwinęły się razem ze swingowym stylem w muzyce jazzowej w latach 1920-1940. Podczas „Złotej Ery Swinga” istniało wiele stylów tańca swingowego, jednak do dzisiaj przetrwało tylko kilka z nich. Genialny w swej prostocie, bez określonych reguł i sztywnej ramy, pełen szaleństwa i ekspresji, najradośniejszy ze wszystkich tańców na świecie – taki jest właśnie Lindy Hop! Jest on najpopularniejszym tańcem swingowym i przygodę ze swingiem polecamy zacząć właśnie od niego.
Nic nie trzeba umieć, a jeśli plączą Ci się nogi – wspólnie je rozplączemy. Udowodnimy Ci, że taniec może być prosty i przyjemny, a to wszystko w doborowym towarzystwie pozytywnie zakręconych ludzi i przy dźwiękach porywającego do tańca swinga.

Będziemy tańczyć wspólnie ze Swing Revolution Trójmiasto. Za dnia programiści, lekarze, inżynierowie, pracownicy biurowi czy artyści; po zmroku tancerze dający się ponieść porywającemu swingującemu bitowi. Dzięki muzyce, klimatom vintage, a przede wszystkim tańczeniu do utraty tchu tworzymy namiastkę tego, co zrodziło się w Harlemie lat 20 czyli swingowego żywiołu, który z czasem rozpalił całą Amerykę.

PROGRAM POTAŃCÓWEK W DOMU ZDROJOWYM

LIPIEC/SIERPIEŃ 2022

17:00-20:00

2 lipca Lindy hop
9 lipca Salsa kubańska
16 lipca Milonga – tango
23 lipca Lindy hop
30 lipca Ludowa z udziałem, zespołu
6 sierpnia Milonga – tango
13 sierpnia Salsa kubańska
20 sierpnia Ludowa, z udziałem zespołu
27 sierpnia ZAKOŃCZENIE WAKACJI
17:00-22:00 Lindy hop, z udziałem zespołu Swinging Promised

Potańcówki w Domu Zdrojowym_regulamin wydarzenia

____________________________________________
Dom Zdrojowy w Brzeźnie, ul. Zdrojowa 2
Oferta bezpłatna
____________________________________________
*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close