Badania wskazują, że pozytywność poszerza nie tylko horyzonty myślenia, ale czyni nas też otwartymi, twórczymi i wrażliwymi. Dzięki temu w relacjach z dziećmi możemy odnaleźć nowe aspekty i nowe rozwiązania. Zapraszamy 24 kwietnia o godz. 11:00 wszystkich rodziców na drugie spotkanie warsztatowe w ramach cyklu „Przebudzenia – rodzicielstwo w zmiennych czasach”, które poprowadzi dr Anna Hildebrandt-Mrozek. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Zapisy: www.warsztaty.hevelianum.pl

Świadome i regularne wzmacnianie pozytywności redukuje stres wzmacniając przy tym świadomość doznań. Sprawia, że budujemy naszą odporność psychiczną. Pozytywność daje nam „zapasy” i energię w trudnym czasie. Dzięki temu możemy odnaleźć poczucie bezpieczeństwa, które zarówno świadomie, jak i nieświadomie przekazujemy dzieciom. Dziś jest to jeden z najważniejszych kapitałów.

W trakcie spotkania zostaną poruszone trzy zakresy tematyczne:

  1. Na czym polega model uczuć pozytywnych według Barbary Fredrickson i dlaczego warto go rozwijać?
  2. Równowaga w przeżywaniu emocji, jak o nią zadbać?
  3. Praktyczne wskazówki rozwijania pozytywności między rodzicami, a dziećmi.

Celem warsztatów jest pozytywne wzmocnienie rodziców w sferze świadomego rodzicielstwa w oparciu o zasoby osobiste. Uruchomienie poczucia sprawczości osobistej rodzica, poczucia sensu i celu, osobistego wzrostu, panowania nad otoczeniem, samoakceptacji oraz rozwijania dobrych relacji z innymi.

Anna Hildebrandt-Mrozek
Doświadczona edukatorka, coach, trenerka oraz doradca nauczycieli, dyrektorów i rodziców w obszarze psychologii pozytywnej i wzmacniania dobrostanu. Naukowiec i praktyk z ponad 20-letnim doświadczeniem w edukacji. Autorka książki „Pasja życia – życie z pasją. Rodzicielstwo” oraz realizowanego w szkołach programu Happiness at School, którego celem jest poprawa dobrostanu i poczucia szczęścia całego środowiska szkoły. Jej misją jest przekazywanie doświadczenia szczęścia i nauka o tym, jak o szczęściu opowiadać i się go uczyć. Jej specjalizacją jest budowanie poczucia własnej wartości, odkrywanie talentów i mocnych stron, rozwijanie inteligencji emocjonalnej i profilaktyka stresu we współczesnym świecie. Pierwszy w Polsce Chief Happiness Officer w edukacji. Prowadzi własnego bloga MovusMovere.pl.
www.instagram.com/happiness_at_school_polska
www.facebook.com/happinessatschool
www.facebook.com/ania.hildebrandt.9

PRZEBUDZENIA – Rodzicielstwo w zmiennych czasach
Pozytywność w relacjach z dziećmi
24 kwietnia, niedziela, g. 11.00-14.00
Hevelianum. Wozownia Artyleryjska, Sala Haxo 

Zapisy: www.warsztaty.hevelianum.pl

 

patronat

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close