W jaki sposób zachować zdrowy dystans wobec nieustannie zmieniającego się świata? Jak radzić sobie z lękami i nie przenosić ich na dziecko? Czego uczyć dziecko, by w życiu dorosłym było bezpieczne, szczęśliwe i spełnione? Bohaterką spotkania autorskiego połączonego z warsztatem pozytywnego wzmocnienia w roli rodzicielskiej będzie dr Anna Hildebrandt-Mrozek. Hevelianum zaprasza na wydarzenie PRZEBUDZENIE – Rodzicielstwo w zmiennych czasach. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy.

Dr Anna Hildebrandt-Mrozek jest doświadczoną edukatorką i coachem, autorką książki „Pasja życia – życie z pasją. Rodzicielstwo” oraz realizowanego w szkołach programu Happiness at School, którego celem jest poprawa dobrostanu i poczucia szczęścia całego środowiska szkoły. Przekonuje, że każdy człowiek ma realny wpływ na to, jak się czuje, jak zarządza nawet trudnymi emocjami i jak regeneruje swoje zasoby. Warto dawać sobie czas, aby potem dawać go swoim bliskim. Odpowiedzialność rodzica względem dziecka jest jeszcze większa.

– Bycie rodzicem w dzisiejszym świecie to nie lada wyzwanie. Z jednej strony mamy do czynienia z przedłużającą się pandemią, z drugiej – wojną w Ukrainie. Takie wyzwania wymagają od nas jako rodziców umiejętności odnalezienia się w zmiennej, nieoczekiwanej rzeczywistości – mówi dr Anna Hildebrandt-Mrozek. – Świadomy i przebudzony rodzic to świadome i szczęśliwe dziecko. Szczęście wywołuje osobistą aktywność, poszerza horyzonty myślenia, wpływa na otwartość, innowacyjność i kreatywność. Szczęśliwy człowiek chętniej tworzy więzi społeczne i chętniej współpracuje. Szczęśliwy rodzic chętniej wzmacnia pozytywną więź z dzieckiem. A że wiosenny czas skłania do przebudzenia, zatrzymajmy się i zadbajmy o siebie. To będzie najlepszy dziś prezent dla nas i dla naszych dzieci.

Celem warsztatu jest doświadczenie pozytywności, pozytywne wzmocnienie rodziców w sferze świadomego rodzicielstwa w oparciu o zasoby osobiste – uruchomienie poczucia sprawczości osobistej rodzica, poczucia sensu i celu, osobistego wzrostu, panowania nad otoczeniem, samoakceptacji, rozwijania dobrych relacji z innymi. 

Anna Hildebrandt-Mrozek | Doświadczona edukatorka, coach, trenerka oraz doradca nauczycieli, dyrektorów i rodziców w obszarze psychologii pozytywnej i wzmacniania dobrostanu. Naukowiec i praktyk z ponad 20-letnim doświadczeniem w edukacji. Autorka książki „Pasja życia – życie z pasją. Rodzicielstwo” oraz realizowanego w szkołach programu Happiness at School, którego celem jest poprawa dobrostanu i poczucia szczęścia całego środowiska szkoły. Jej misją jest przekazywanie doświadczenia szczęścia i nauka o tym, jak o szczęściu opowiadać i się go uczyć. Jej specjalizacją jest budowanie poczucia własnej wartości, odkrywanie talentów i mocnych stron, rozwijanie inteligencji emocjonalnej i profilaktyka stresu we współczesnym świecie. Pierwszy w Polsce Chief Happiness Officer w edukacji. Prowadzi własnego bloga MovusMovere.pl.

 

PRZEBUDZENIE – Rodzicielstwo w zmiennych czasach

20 marca, niedziela, g. 11.00–13.00

Hevelianum. Wozownia Artyleryjska, Sala Haxo

Zapisy: www.warsztaty.hevelianum.pl

 

patronat

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close