Oferta dla szkół

PIĘCIOLATKI, ZERÓWKA, SZKOŁY PODSTAWOWE (KLASY 1–3)

MAŁE ABC
Jak na Ziemi znalazły się kosmiczne odłamki? Ile kolorów ma tęcza? Razem z Gwiazdusiem, ciekawskim odkrywcą, rozpoznamy kształty z chmur, poznamy historię kosmicznych odłamków i dowiemy się, dlaczego niekiedy w ciągu dnia może zrobić się ciemno!

Podstawa programowa
Zdobywanie podstaw wiedzy o Kosmosie,
samodzielne badanie przez uczniów otaczającej ich rzeczywistości.

Forma zajęć
film animowany z astronomicznymi
aktywnościami

Kiedy
środa / czwartek / piątek
10:00 / 11:30 / 13:00

 

SZKOŁY PODSTAWOWE (KLASY 4-8)

KOSMICZNA KARUZELA
Gwiazdy kręcą się jak karuzela, jak to możliwe? Porozmawiamy o skomplikowanych tańcach we Wszechświecie. Planety i gwiazdy tańczą nad naszymi głowami, a co się dzieje pod stopami? Poznamy nasz astronomiczny znak zodiaku związany z tańcem Słońca na naszym niebie i dowiemy się dokąd zmierzamy razem z całą naszą Galaktyką.

Podstawa programowa
Zaspokajanie ciekawości poznawczej uczniów
dotyczącej naszego miejsca we Wszechświecie.

Forma zajęć
pokaz nocnego nieba na żywo

Kiedy
wtorek
10:00 / 11:30 / 13:00

 

SZKOŁY PODSTAWOWE (KLASY 4–8), SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

EXPLORE
Historia w „Explore” skupia się wokół motywu ludzkich podróży na Marsa oraz prezentuje i wyjaśnia szerokie spektrum zagadnień naukowych. Analizując na przykładach trzy prawa ruchu planet sformułowanych przez J. Keplera, film pokazuje w jaki sposób osiągnięcia pojedynczych osób potrafią zmienić świat i jak wiele im zawdzięczamy. Dodatkowo specjalnie skomponowana muzyka podkreśla walory artystyczne pokazu.

Podstawa programowa
Wskazywanie przykładów pojęć i zjawisk fizycznych w otaczającej rzeczywistości. Podstawy grawitacji i elementy astronomii.

Forma zajęć
seans filmowy ze wstępem astronoma

Kiedy
środa / czwartek / piątek
10:00 / 11:30 / 13:00

 

SZKOŁY PODSTAWOWE (KLASA 8), SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

UKRYTE W MROKACH KOSMOSU
Od podróży światła, pędzącego przez największy na świecie zderzacz cząstek (CERN), do bliskiego spojrzenia na Wielki Wybuch i świeżo wyłaniający się Wszechświat – poznamy wieloletni wysiłek ludzkości, którego celem jest odnalezienie ciemnej materii.

Podstawa programowa
Zaspokajanie ciekawości poznawczej uczniów dotyczącej naszego miejsca we Wszechświecie, podstawy grawitacji i elementy fizyki atomowej.

Forma zajęć
seans filmowy ze wstępem astronoma

Kiedy
środa / czwartek / piątek
10:00 / 11:30 / 13:00

 

CENNIK
15 zł (20 zł z wystawą ) od uczestnika, opiekunowie grup bezpłatnie

REZERWACJE
edukacja@hevelianum.pl
tel. 58 742 33 52

POBIERZ OFERTĘ

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close