spotkanie autorskie z Agnieszką Śladkowską                  

Wraz z premierą kolejnej części przygód Franka Błyskawicy – „Sen na Gradowej Górze” – Hevelianum i Wydawnictwo Adamada przygotowały dla najmłodszych nie lada gratkę – spotkanie autorskie z Agnieszką Śladkowską! Już 25 czerwca o godz. 12:00, w sam raz na powitanie wakacji, spotykamy się właśnie na Górze Gradowej, aby nie tylko czytać fragmenty nowej książki, ale też przyjrzeć się pokazowi musztry, zagrać w Zgaduj-zgadulę, wcielić się w detektywów i zdobywać odznaki! Zjawi się też paru niespodziewanych gości…

„Franek Błyskawica. Sen na Gradowej Górze”, to trzecia część z serii unikatowych książek Agnieszki Śladkowskiej, wypełniona fenomenalnymi ilustracjami autorstwa Ewy Poklewskiej-Koziełło. Tytułowy Franek, szybki jak błyskawica, wciąż ma nowe pomysły i jest ciekaw nowych zagadek do rozwiązania, więc i w tej części wciela się w rolę młodego detektywa. Tym razem staje przed niezwykłym wyzwaniem – ma do rozwiązania zagadkę z minionego stulecia. Zabiera nas w podróż pełną niesamowitych przygód i zaskakujących zwrotów akcji, które jednocześnie uczą, jak dążyć do spełniania marzeń, jak być wytrwałym, ale również uświadamia, jak ważne w życiu są odpowiedzialność za drugiego człowieka, relacje koleżeńskie i rodzinne.

Tym razem Franek Błyskawica przeżywa przygody na Górze Gradowej. Podczas spotkania autorskiego, w otoczeniu zieleni i zabytkowej architektury militarnej Hevelianum, pełna pozytywnej energii Agnieszka Śladkowska, zaprezentuje fragmenty nowej książki. Spotkanie zaczniemy hucznie – pokazem musztry i salwą armatnią w wykonaniu rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Garnizon Gdańsk. Zjawią się również, na dzień dzisiejszy owiani tajemnicą, goście… Druga część wydarzenia to pełna wyzwań gra terenowa związana z perypetiami Franka Błyskawicy, za której rozwiązanie czeka niespodzianka.

Spotkanie przeznaczone jest dla rodziców z dziećmi powyżej szóstego roku życia, lubiących czytać i interesujących się zagadkami. Podczas wydarzenia będzie można nabyć najnowszą książkę z autografem autorki w cenie 36 zł. Dostępne będą także dwie poprzednie części. W razie niepogody, spotkanie zostanie zorganizowane w budynku. W tym przypadku liczba miejsc będzie ograniczona (decyduje kolejność przybycia).

Franek Błyskawica. Sen na Gradowej Górze
Spotkanie autorskie z Agnieszką Śladkowską
25 czerwca 2023 | 12:00–14:00
Góra Gradowa, główny plac Hevelianum
WSTĘP WOLNY

Zabierzcie kocyki na trawę! 🙂

Partner: IKEA

Patroni medialni: Trojmiasto.pl, gdansk.pl, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Radio Gdańsk

PROGRAM WYDARZENIA

12:00 – 12:20
Musztra i pokaz artyleryjski Garnizonu Gdańsk – spotkanie z grupą rekonstrukcyjną. Lufa o wadze 130 kg, koła średnicy 110 cm, laweta długości 230 cm. Zobacz, jak wygląda wystrzał z repliki armaty o imieniu Elżbieta, którą nazwaliśmy tak na cześć żony patrona Hevelianum, Jana Heweliusza. Grupa rekonstrukcyjna Stowarzyszenia Garnizon Gdańsk, w pełnym rynsztunku, zaprezentuje jej możliwości.

12:20 – 12:30
Poznajmy się. Gen. Heinz, Mary Ann i Franek Błyskawica przedstawią się publiczności.

12:30 – 13:00
Detektyw w krainie wyobraźni. Inscenizacja z udziałem gen. Heinza, Mary Ann oraz Franka Błyskawicy.

13:00 – 13:20
Zgadujzgadula. Bohaterowie książki zadają zagadki młodym czytelnikom.

13:20 – 13:30
Pasowanie na odkrywcę zagadek Góry Gradowej przez gen. Heinza.

13:30
Wręczenie karty odkryć Franka Błyskawicy – gra terenowa po Górze Gradowej.

 

* Program wydarzenia i miejsce jego odbywania się uzależnione są od warunków atmosferycznych. W przypadku wystąpienia deszczu, zastrzegamy sobie prawo do ich zmiany. W tym wypadku liczba miejsc będzie ograniczona. Decyduje kolejność przybycia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close