Leica, Zorka, Nikon, Canon. A co z Filmą, Druhem, Ostrowidem czy Widokiem? Z okazji Światowego Dnia Fotografii zapraszamy do oglądania filmów powstałych podczas wystawy „Polskie Aparaty Fotograficzne”. Pierwszy zostanie wyemitowany na kanale YouTube 19 sierpnia o godz. 10:00.

19 sierpnia 1839 roku rząd francuski upublicznił technologie opracowane przez Nicephore Niépce’a i Louisa Daguerre’a. Tym samym fotografia stała się dobrem publicznym. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzony jest Światowy Dzień Fotografii. Wybraliśmy tę datę jako dobry moment na przypomnienie historii polskich aparatów fotograficznych.

W dniach od 19 do 23 sierpnia o godzinie 10:00 na naszym kanale YouTube będą publikowane filmy dokumentujące wystawę „Polskie Aparaty Fotograficzne”, która była pokazywana w listopadzie 2019 roku. Materiały filmowe powstałe podczas wydarzenia nie były dotąd emitowane.

Eksponaty pokazywane na wystawie pochodzą z kolekcji fotoreportera Grzegorza Mehringa, Anny Bednarek i Rodziny Państwa Mazur. Na pięciu filmach prezentowana jest historia aparatów przedwojennych i powojennych, oryginalny sprzęt studyjny, praca w plenerze i ciemni, a także osobiste wspomnienia Grzegorza Mehringa. To wszystko w dniach 19 – 23 sierpnia dostępne na YouTube.

Plan emisji filmów:

19.08 | 10:00 – Aparaty przedwojenne

20.08 | 10:00 – Aparaty powojenne

21.08 | 10:00 – Aparat studyjny Magus i osprzęt studyjny

22.08 | 10:00 – Aparaty Marka Mazura

23.08 | 10:00 – Plener fotograficzny wraz z ciemnią

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close