terenówki przyrodnicze

Czy „Psia pogoda” i „Pogoda pod psem” oznacza to samo? Co to jest kanikuła? Dlaczego dym z ogniska leci zawsze w naszą stronę? Czy można zmniejszyć rachunki za prąd, sadząc drzewo? I co ma z tym wszystkim wspólnego pogoda? Zapraszamy na wspólne poszukiwanie odpowiedzi na te i inne pytania podczas klimatycznego spaceru z przyrodnikiem!

W trakcie zajęć terenowych odwiedzimy okolice nadmorskiego parku w Brzeźnie i sprawdzimy jaki wpływ na lokalną pogodę mają obiekty w naszym otoczeniu. Zabierzemy ze sobą mierniki temperatury, wiatru, wilgotności, zanieczyszczeń, a także promieniowania. Wykorzystamy je podczas wspólnych łowów pogodowych. Nie zabraknie też ciekawostek o atmosferze i praktycznej wiedzy pozwalającej na oszacowanie przyszłej pogody!

Warto ubrać się odpowiednio do warunków atmosferycznych.

Wiek: dorośli i dzieci 7+
Czas trwania: ok. 1,5 h
Miejsce zbiórki: plac przed głównym wejściem do Domu Zdrojowego
Kiedy: 22.04-24.06 | druga i czwarta sobota miesiąca

 

Patronat

     

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close