Zapraszamy na ostatnią z cyklu terenówek przyrodniczych, która będzie poświęcona nietoperzom. W sobotę, 28 sierpnia o godz. 19.30 rozpocznie się spotkanie, a następnie spacer z Martyną Jankowską-Jarek, chiropterolożką z Pomorskich Nietoperzy.

Uwaga. Wszystkie bilety na to wydarzenie zostały już wyprzedane.

Nietoperze to wciąż jedne z najbardziej skrytych przed ludzkimi oczami zwierząt. Wielu z nas pewnie nie zdaje sobie sprawy, jak licznie te ssaki występują w naszym sąsiedztwie.

– Podczas spaceru po terenie Hevelianum, postaram się pokazać, że aby spotkać nietoperze nie trzeba szukać ich w jaskiniach, a wystarczy chodząc po mieście, popatrzeć w górę. – mówi Martyna Jankowska-Jarek.

Spotkanie rozpocznie się na sali krótkim wprowadzeniem, a następnie odbędzie się spacer wokół fortów, gdzie stwierdzono występowanie kilku gatunków nietoperzy. Ich zimowiska znajdują się na terenie użytków ekologicznych zwanych „Prochownią pod Kasztanami” i „Fort Nocek”. W marcu tego roku w parku Hevelianum dodatkowo rozlokowano 20 budek noclegowych.

W terenowych obserwacjach pomogą detektory ultradźwięków umożliwiające usłyszenie ludzkim uchem dźwięków echolokacyjnych wydawanych przez nietoperze. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie latarek.

Martyna Jankowska-Jarek jest biolożką z wyboru i pasji. Doktorantką na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie realizuje się łącząc dwa główne zainteresowania naukowe: nietoperze i anatomię. Odczarowuje zły PR nietoperzy poza murami uczelni, opowiadając o tych fascynujących ssakach zarówno dzieciom w przedszkolach, jak i osadzonym w areszcie śledczym.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close