spacer ornitologiczny

Z miejskim krajobrazem najczęściej kojarzą nam się gołębie, wróble, czy „wrony”. Miasto natomiast, szczególnie w miejscach bardziej dzikich i mniej zabudowanych oferuje schronienie również innym gatunkom. Podczas spaceru postaramy się zobaczyć i usłyszeć skrzydlatych mieszkańców Hevelianum.

Prowadzenie: ornitolog Marcin Węsiora.

Parki miejskie, taki jak okalający rozległy teren Góry Gradowej, są ważne dla ptaków zarówno w okresie lęgowym, jak i w miesiącach zimowych, jako miejsca gromadnego noclegowiska. Aby dodatkowo podnieść atrakcyjność swoich terenów dla ptaków, Hevelianum zamontowało w tym roku 50 budek lęgowych. Montaż poprzedzony był ekspertyzą ornitologiczną. Podczas kilkugodzinnej obserwacji, w listopadzie 2020 roku, odnotowano obecność sikorki bogatki, sikorki modraszki, kowalika, szpaka, kosa, zięby, grzywacza i kawki. Jakie gatunki można spotkać dziś, w środku lata? Sprawdzimy to podczas terenówki ornitologicznej w sobotę, 24 lipca o godz. 10:00.

Kolejne spacery po Górze Gradowej z cyklu „Terenówki przyrodnicze” będą poświęcone:

  • roślinom (7 sierpnia, godz. 10:00 – botanik, dr hab. Piotr Rutkowski z Uniwersytetu Gdańskiego),
  • nietoperzom (28 sierpnia, godz. 19:30 – chiropterolog, Martyna Jankowska-Jarek z Pomorskich Nietoperzy).

Patronat: Trojmiasto.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close