Widowiskowe science show rozkładające fizykę na łopatki, przyrodnicze zajęcia terenowe z wykorzystaniem aplikacji mobilnych i „Tańczące kostki”, czyli warsztaty dla małych konstruktorów z wyobraźnią. Hevelianum zaprasza na świętowanie Dnia Dziecka przez cały tydzień – od 31 maja do 6 czerwca.

1 czerwca to święto wszystkich małych odkrywców. Hevelianum wie, że nauka może być jednocześnie świetną zabawą, dlatego zaprasza na Tydzień Dziecka – 7 dni wypełnionych atrakcjami dla rodzin z dziećmi i grup szkolnych. Nareszcie można się spotkać nie tylko online. Odbędą się pokazy naukowe na żywo, warsztaty konstruktorskie na Kreatywnym Placu zabaw oraz spacery i gry rywalizacyjne w parku na Górze Gradowej. Cały czas można też spacerować po rozległych terenach zielonych Hevelianum z wykorzystaniem aż trzech różnych kart pracy gotowych do wydruku na domowej drukarce: „Podchody z przyrodą”,  „Naukowym krokiem” i „Historyczne wędrówki”.

Goście Hevelianum mogą się czuć bezpieczni. Wystawy można zwiedzać wyłącznie w maseczkach ochronnych (dostępne również w kasie), przestrzegając limitów wejść, zachowując dystans społeczny oraz korzystając z podajników z płynem dezynfekującym. Bilety sprzedawane są na wejścia o pełnych godzinach. Można je kupić wcześniej przez internet. Ponadto o bezpieczeństwo dba w Hevelianum nanotechnologia – wszystkie powierzchnie często dotykane przez gości zostały pokryte specjalną powłoką zabijającą grzyby, bakterie i wirusy.

Widzimy się w Hevelianum!

TYDZIEŃ DZIECKA – HARMONOGRAM:

pon.–śr. (31.05–2.06) | DLA GRUP

  • 10:00 | 11:30 | 13:00 – zajęcia w terenie
  • 9:00 | 10:30 | 12:00 | 13:30 – science show
  • 8:00-16:00 – wystawy stałe

 czw.- niedz. (3.06-6.06) | DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH

  •  11:00 | 14:00 – warsztaty konstruktorskie
  • 11:00 | 12:30 | 14:00 – science show
  • 10:00-18:00 – wystawy stałe

 

Science show

Naukowe show z okazji Dnia Dziecka! W trakcie pokazu rozłożycie fizykę na łopatki w serii widowiskowych i zaskakujących eksperymentów z elektrycznością, ogniem, powietrzem i zimnem. Chociaż zwykle nauka nie jest dziecinnie prosta, to w takim wydaniu zapewni mocne wrażenia i dawkę dobrej zabawy!

Ceny biletów:

INDYWIDUALNE: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)

GRUPOWE: 15 zł/os. lub 20 zł wraz z wystawą

Czas trwania: 50 min

Grupa docelowa: 8+

Gdzie: Sala Strakowskiego

 

Zajęcia w terenie

Wybierzcie się w podróż po tajemniczych zakamarkach Gradowej Góry i sprostajcie przygotowanym wyzwaniom. W trakcie spaceru odwiedzicie ciekawe przyrodniczo miejsca, poznacie rosnące tu rośliny, przyjrzycie się owadom i zwierzętom w parku. Na najmłodszych uczestników czeka świetna zabawa na świeżym powietrzu, starsi natomiast wykorzystają przydatne aplikacje i umiejętności współpracy, by wygrać rywalizację i zdobyć tytuł Super Przyrodnika. Przyroda może być fascynująca jeśli wiesz czego szukać!

Ceny biletów grupowych: 15 zł/os. lub 20 zł wraz z wystawą

Czas trwania: 60 min

Grupa docelowa:

0” + 1-3 SP (5-9 lat) – krótsza trasa, łatwiejsze zadania

4-6 SP (10-12 lat) – dłuższa trasa, scenariusz „rywalizacyjny”, użycie aplikacji na telefonach.

Aplikacje: „Czyj to liść” i „Flora incognita” (wymagany przynajmniej jeden telefon na drużynę)

Gdzie: park Hevelianum

 

Warsztaty konstruktorskie

Warsztaty konstruowania i budowania ciekawych, zabawnych, a czasem przydatnych konstrukcji. Stwórz tańczące kostki przyozdobione własnoręcznie wykonanymi geometrycznymi wzorkami. Wykonaj ruchomą układankę, dzięki której wprawisz w ruch wymyślone przez siebie kształty. Daj się ponieść wyobraźni i użyj swojego zmysłu przestrzennego, aby stworzyć małe, tańczące arcydzieło.

Ceny biletów: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)

Czas trwania: 45 min

Grupa docelowa: 5-9 lat

Gdzie: Kreatywny Plac Zabaw

 

Patronat: Trojmiasto.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close