Uwaga, wykład prof. Bralczyka zostaje przeniesiony z 5.10.2021 r. na 20.10.2021 r. O szczegółach poinformujemy wkrótce.


Debata na temat wpływu kotów domowych na bioróżnorodność, spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem inspirowane jego książką „Zwierzyniec” oraz cykl publikacji na Facebooku na temat zwierząt, w tym pszczół – zarówno tych żyjących w miejskich pasiekach jak i dzikich zapylaczy – to propozycje Hevelianum i Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt, od 5 do 10 października.

Co roku, 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. To zarazem początek Światowego Tygodnia Zwierząt, inicjatywy mającej na celu zwrócenie uwagi na problem zagrożonych wyginięciem gatunków i zachęcanie do wspierania ich ochrony. Jest to również dobra okazja do zastanowienia się nad tematem właściwego traktowania zwierząt, również tych domowych i hodowlanych.

W ramach obchodów Tygodnia Zwierząt, Hevelianum wraz z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zapraszają 5 października o godz. 17:00 do Wozowni Artyleryjskiej na prelekcję prof. Jerzego Bralczyka pt. „Zwierzyniec” (udział bezpłatny, ale obowiązują zapisy: „Zwierzyniec” – prelekcja Profesora Jerzego Bralczyka – Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku (ciee-gda.pl)).

Wcześniej, o godz. 12:00, prof. Bralczyk poprowadzi spotkanie dla nauczycieli i edukatorów pt. „Jak mówić, żeby nas słuchano”, na które również obowiązują zapisy: „Jak mówić, żeby nas słuchano?” – prelekcja dla nauczycieli i edukatorów – Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku (ciee-gda.pl).

W piątek, 8 października o godz. 11:00 na Facebooku Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, ze studia Hevelianum będzie transmitowana debata pt. „Kot domowy?”. Specjaliści będą dyskutować na temat wpływu kotów na bioróżnorodność, sposobów ograniczania populacji kotów bezdomnych, roli samorządów w tym zakresie oraz uwarunkowań prawnych. Rozmowa będzie kontynuacją webinaru, który odbył się w lutym tego roku i wzbudził wiele emocji (www.facebook.com/CIEEGdansk/videos/4039547056077564/).

Ponadto, każdego dnia, od 5 do 10 października o godz. 10:00 na Facebooku Hevelianum zostanie opublikowany post o zwierzętach, ich siedliskach i bioróżnorodności w ogóle. Będzie można przeczytać o gatunkach wymarłych, zagrożonych, endemicznych oraz o ich środowisku. W ramach wydarzenia chcemy rozmawiać o oddziaływaniach między człowiekiem a przyrodą. Zadamy sobie pytanie, czy jesteśmy w stanie funkcjonować obok siebie nawzajem i co możemy zrobić, by minimalizować negatywne skutki oddziaływania człowieka na inne gatunki.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close