bezpłatne warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 4 - 10 lat

Warsztat „Wrażenia Wspólne” będzie przyrodniczą przygodą w formie spaceru po malowniczej, nadmorskiej dzielnicy Gdańska – Brzeźnie. Trasę rozpoczniemy przy odrestaurowanym Domu Zdrojowym, którego historia sięga 1893 roku. W trakcie warsztatów poznamy okoliczne skarby natury: odnajdziemy świadków przyrodniczej historii tego miejsca, czyli wielkie drzewa będące pomnikami przyrody, przejdziemy się krętymi ścieżkami parku Brzeźnieńskiego w poszukiwaniu roślin, zwierząt i zapachów natury. Odwiedzimy również plażę, aby przekonać się jaką woń niesie morska bryza. Po drodze poznamy, przetestujemy i zaskoczymy własne zmysły w trakcie wykonywanych doświadczeń. Podróż zakończymy w klasie plenerowej Hevelianum, znajdującej się przy Domu Zdrojowym. Tam uczestnicy poznają pachnące zioła rosnące w naszym kraju i dowiedzą się o ich znaczeniu w folklorze, historii i zastosowaniu. Nie zabraknie rozmowy o naszych wrażeniach związanych z przebywaniem na łonie natury oraz nawiązań do Polskiej sztuki i literatury. Warsztat będzie miał na celu uwrażliwienie uczestników na różnorodność otaczającej nas przyrody oraz budowanie poczucia przynależności do okolicznego ekosystemu i regionu.

Forma: warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 4 – 10 lat

Data: 9.06 (niedziela)

Godziny: 11:00 – 12:30

Czas trwania: 1,5 h

Liczba uczestników: 20 -25

Miejsce: Dom Zdrojowy / ul. Zdrojowa 2, Gdańsk Brzeźno /

Zapisy poprzez mail lub telefon: agnieszka.kalisz@hevelianum.pl 514-789-972

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close