bezpłatne warsztaty przeznaczone dla animatorów, edukatorów i nauczycieli

Zapraszamy animatorów, edukatorów i nauczycieli na bezpłatny warsztat „Wrażenia Wspólne” – przyrodniczą przygodę w formie spaceru po malowniczej, nadmorskiej dzielnicy Gdańska – Brzeźnie.

Celem warsztatu jest zainspirowanie uczestników do tworzenia i prowadzenia zajęć rozwijających uczucia i postawy patriotyczne poprzez poznawanie lokalnej przyrody i dostrzeganie jej powiązań z Polską kulturą i sztuką.

Szkolenie przyjmie formę przyrodniczych zajęć terenowych z wykorzystaniem sensorycznego pakietu edukacyjnego stworzonego przez Narodowe Centrum Kultury, przeznaczonego dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.

W trakcie warsztatu zawędrujemy krętymi ścieżkami Parku Brzeźnieńskiego w poszukiwaniu wspólnych doświadczeń i wrażeń zmysłowych. Po drodze wykonywać będziemy różnorodne doświadczenia i aktywności skupione wokół zmysłu węchu.

Zachęcamy wszystkie osoby zajmujące się szeroko pojętą edukacją przyrodniczą, kulturalną i patriotyczną, będące ciekawe świata i chętne do łączenia różnych tematów w ramach prowadzonej przez siebie edukacji.

Uczestnicy szkolenia otrzymają sensoryczny pakiet edukacyjny skierowany do nauczycieli, edukatorów, animatorów i osób pracujących z dziećmi w muzeum, domu kultury, bibliotece, czy świetlicy. Poszczególne elementy pakietu:

• Widoki Wspólne,
• Dźwięki Wspólne,
• Wrażenia Wspólne,
• Znaki Wspólne,
• Smaki Wspólne.

Pozwalają one na rozwijanie postawy patriotycznej poprzez odkrywanie i inspirowanie się między innymi polską fotografią dokumentalną, typografią, specyfiką naszego języka oraz zasobami lokalnej przyrody.

Pięć scenariuszy warsztatowych to propozycje działań dla grup wiekowych 4-6 i 7-10 lat, które można zrealizować w czasie od 1 do 2 godzin. Towarzyszą im plansze ciekawostek do wykorzystania podczas zajęć oraz artefakty – obiekty pobudzające zmysły.

Więcej informacji o pakiecie: TUTAJ

Data: 18.06 (wtorek)
Godziny: 9:00 – 11:30
Czas trwania: 2,5 h
Dla kogo: dzieci w wieku od 4 do 10 lat
Liczba uczestników: 12 – 15
Miejsce: Dom Zdrojowy / ul. Zdrojowa 2, Gdańsk Brzeźno /

Zapisy mailowo lub telefonicznie: agnieszka.kalisz@hevelianum.pl, 514-789-972

„Warsztaty zrealizowane we współpracy z Narodowym Centrum Kultury w ramach programu „Barwy Wspólne”.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close