spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli

Współpraca – edukacja – satysfakcja. Hevelianum dla nauczycieli – Hevelianum i Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku zapraszają na doroczne spotkanie szkoleniowe. Odbędzie się ono 19 września 2022 w godz. 14:30–17:00 na Górze Gradowej w budynku Wozowni Artyleryjskiej (sala Haxo), jak również online, za pośrednictwem serwisu YouTube. Szkolenie jest bezpłatne, zachęcamy do zapisów, bo liczba miejsc stacjonarnych jest ograniczona.

Słowo wprowadzenia oraz zapowiedź projektu edukacji ekologicznej wygłosi Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

Spotkanie zainauguruje III edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole. Wykład wygłosi dr Anna Hildebrandt-Mrozek, doświadczona edukatorka, coach, trenerka oraz doradczyni nauczycieli, dyrektorów i rodziców w obszarze psychologii pozytywnej – „Dbajmy o dobre relacje”.

Czujemy się lepiej, gdy mamy pewność, że jesteśmy ważni dla innych. Życie nas nieustannie zaskakuje. Nie wiemy, co przed nami, ale wiemy, na co możemy postawić już w tej chwili – w szkole, w domu, w pracy. Dbajmy o dobre relacje! – dr Anna Hildebrandt-Mrozek mówi o przesłaniu swego wystąpienia.

Edukatorzy Hevelianum przedstawią Państwu program naukowy Hevelianum, przygotowany dla uczniów oraz ofertę z zakresu edukacji ekologicznej, która jest realizowana w Domu Zdrojowym. Omówimy także propozycje dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Na zakończenie odbędzie się wykład dr. Wojciecha Glaca pt. „Kiedy mózg jest szczęśliwy w szkole?”. Dr Glac jest neurobiologiem, popularyzatorem wiedzy o mózgu. Za swoją działalność w 2019 roku otrzymał nagrodę Popularyzator Nauki kategorii „Naukowiec” w konkursie serwisu „Nauka w Polsce” Polskiej Agencji Prasowej i Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jest członkiem Rady Programowej Hevelianum.

O wystąpieniu:

Można odnieść wrażenie, że tytułowe pytanie jest banalnie proste. Ale czy jest ono takie w istocie? Nie! Podczas wykładu przyjrzymy się neurobiologicznym korelatom szczęścia, by poszukać warunków niezbędnych, żeby szkoła mogła być miejscem, w którym mózg ucznia będzie w stanie osiągnąć trwały stan szczęścia.

PROGRAM SPOTKANIA

  1. Powitanie gości: Anna Morawska, zastępczyni dyrektora Hevelianum ds. programowych
  2. Powitanie gości i zapowiedź projektu edukacji ekologicznej: Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania
  3. Inauguracja III Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole, wykład: dr Anna Hildebrandt-Mrozek, „Dbajmy o dobre relacje”

Przerwa kawowa (15 min)

  1. Prezentacja naukowego programu Hevelianum dla uczniów: Agnieszka Józefowicz, Hevelianum
  2. Prezentacja oferty ekologicznej w Domu Zdrojowym: dr Max Rykaczewski, Hevelianum
  3. Prezentacja programu Hevelianum dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych: Bogna Pazderska, Hevelianum
  4. Wykład: dr Wojciech Glac, „Kiedy mózg jest szczęśliwy w szkole?”
  5. Zakończenie

Uczestnikom szkolenia zostanie wysłany certyfikat potwierdzający udział w nim (na adres e-mail podany podczas rejestracji).

ZAPISY odbywają się poprzez formularz:

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc stacjonarnych jest ograniczona.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close