Obejrzyj z nami niesamowite zjawisko! Częściowe zaćmienie Słońca nastąpi w czwartek, 10 czerwca, kiedy Księżyc przejdzie między Ziemią a Słońcem, a tym samym częściowo zasłoni tarczę naszej (życiodajnej) gwiazdy, co będziemy mogli podziwiać również w Polsce.

Na naszym kanale YouTube będziemy transmitować zaćmienie dzięki uprzejmości partnerów – Obserwatorium Astronomicznego im. prof. Roberta Głębockiego GSA w Gdańsku oraz Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu.

Przez cały czas transmisji, w godzinach 11:30-14:00, będą je na żywo komentować eksperci z partnerskich obserwatoriów oraz astronom Hevelianum.

Osoby, które w tym czasie pojawią się na Górze Gradowej, będą mogły spojrzeć na zaćmienie przez teleskop, który specjalnie na tę okazję zostanie ustawiony na głównym placu.

Pamiętaj – nigdy nie oglądaj Słońca przez zwykły teleskop, to niebezpieczne, można nawet stracić wzrok! Przyjdź do nas i obejrzyj Słońce bezpiecznie przez specjalny teleskop przeznaczony tylko do obserwacji Słońca.

Trzymajcie kciuki za pogodę!

Patronat: Trojmiasto.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close