warsztaty dla klas 4–8

Światowy Dzień Zwierząt przypada 4 października. To czas, kiedy przypominamy, że tzw. bracia mniejsi odczuwają, podobnie jak człowiek, nie tylko bodźce fizyczne, ale i psychiczne, jak strach, radość czy tęsknotę. Im lepiej poznamy zwierzęta wokół nas, tym łatwiej będzie nam je szanować i troszczyć się o ich środowisko.

Dlatego w Tygodniu Zwierząt, który rozpoczynamy w Hevelianum 3 października, zapraszamy grupy z klas 4–8 szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia w Domu Zdrojowym w Brzeźnie, miejscu edukacji ekologicznej, zatytułowane Zwierzaki cudaki.

Prześledzimy na nich przystosowania różnych gatunków zwierząt do życia w otaczającym je środowisku, poznamy zaskakujące specjalizacje niektórych z nich i omówimy zagrożenia, które wynikają z działalności człowieka. Następnie, znając już cechy umożliwiające zwierzętom przetrwanie, wspólnie stworzymy modele niezwykłych SUPERzwierząt i za pomocą nowoczesnej technologii druku 3D powołamy je do życia! Uczestnicy zajęć zabiorą ze sobą miniaturowe wersje zaprojektowanych „zwierzaków cudaków”.

Cena: bezpłatne
Termin: 3–7 października 2022
Godziny: 8:30 | 11:00 | 13:30
Czas trwania: 1,5 godz. (2 godziny lekcyjne)
Grupa docelowa: 4–8 klasa szkoły podstawowej
Liczba uczestników w grupie: 25 osób
Miejsce: Hevelianum. Dom Zdrojowy, ul. Zdrojowa 2, Gdańsk-Brzeźno

REZERWACJE:
edukacja@hevelianum.pl | 58 742 33 52

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close