Razem z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, serdecznie zapraszamy na spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem inspirowane jego książką Zwierzyniec.

Wszyscy wiemy, że Profesor Bralczyk ma dużo do powiedzenia na temat znaczenia słów, bardzo się cieszymy, że tyle uwagi poświęcił także zwierzętom. Wiecie, że krótka nazwa świadczy często o ważności? Stąd zwierzęta dla nas ważne, jak kot, pies czy koń, mają nazwy jednosylabowe. Książka „Zwierzyniec” jest ciekawą propozycją nie tylko dla przyrodników. Jeśli lubicie bawić się słowami, ciekawi Was jak doszło do tego, że łoś jest łosiem – serdecznie zapraszamy na godzinne spotkanie z Profesorem Jerzym Bralczykiem, inspirowane książką „Zwierzyniec”. Przez kuluary językowych zawiłości przeprowadzi nas ksiądz Krzysztof Niedałtowski.

UWAGA!
Na wydarzenie obowiązują zapisy: zapisy.ciee@pomorskieparki.pl
Prosimy w tytule maila wpisać „Zwierzyniec”. Liczba miejsc ograniczona.

Prelekcja odbędzie się w Wozowni Artyleryjskiej.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close